Жінкам необхідно кидати палити до 30 років Автор: lesya · Опубліковано: 03.11.2012 08:28 · Розділ: Краса і здоров'я

Жінки відмовляються від паління (фото з wday.ru)
Жінки відмовляються від паління (фото з wday.ru)

Намагаючись дослідити механізм впливу нікотину на людський організм та віднайти нові методи боротьби з тютюновою залежністю, вчені проводять все нові дослідження. І ось нещодавно фахівці провели черговий експеримент, в результаті якого з’ясували, що жінкам, які палять, просто необхідно позбутися цієї згубної звички до тридцяти років. Якщо їм вдасться зробити це, то ризик смерті від захворювань, викликаних курінням, зведеться практично до нуля. Результати проведених досліджень з’явилися цими днями на сторінках британського журналу Lancet.

В ході дослідження вчені дійшли висновку, що люди, які палять протягом всього життя, живуть в середньому на 10 років менше, ніж ті, хто цієї згубної звички не має. При цьому фахівці з’ясували, що тривалість життя тих, кому вдалося відмовитися від шкідливої звички до 40 років, лише на рік менша у порівнянні з тривалістю життя осіб, які не палять. Водночас ті, хто кинув палити у віці до 30 років, можуть прожити стільки ж, скільки й некурящі.

В цілому дослідження тривало більше п’ятнадцяти років. У ньому взяли участь жінки, які почали палити в 50-60-х роках минулого століття, - тоді, коли жінка, що палить, вважалася чи не еталоном краси та моди. В дослідженні вчених взяли участь виключно жінки, оскільки в масовому порядку вони почали палити набагато пізніше чоловіків.

Однак вчені підкреслюють, що результати їхніх досліджень не варто сприймати як виправдання для сучасної молоді, яка палить. Справа в тому, що відмова від куріння і справді допомагає прожити довше, однак це зовсім не означає, що потрібно чекати до 30 років. Адже чим швидше людина позбудеться шкідливої звички, тим краще. А ще фахівці відзначають, що зовсім позбутися нікотинової залежності буває дуже й дуже нелегко, і на це потрібно чимало часу та сил.

Трохи раніше вчені в рамках іншого дослідження з’ясували, що залишки сигаретного диму на килимах, одязі та меблях становлять величезну загрозу для тих, хто не палить, набагато більшу, ніж могло видатися раніше. Дослідження проводилося фахівцями з міжнародних дослідницьких фондів.

Спеціалісти виявили, що нікотин, який осів на поверхнях у приміщенні, в якому палять, може виробляти інші токсичні речовини.

Виявляється, що при контакті з озоном нікотин виробляє токсичні леткі сполуки, які легко потрапляють в організм під час дихання.

Особливу небезпеку вони становлять для маленьких дітей, які тісно контактують з підлогою та меблями, і для дорослих, які приймають їжу в прокуреному приміщенні.

Джерело: http://www.med2.ru/

Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.