Відбитки пальців розкажуть про стать та характер людини Автор: lesya · Опубліковано: 02.11.2012 21:27 · Розділ: Нові технології

Провівши спеціальне дослідження, фахівці з’ясували, що аналіз відпечатків пальців допоможе не лише ідентифікувати особу, але й розкаже про стать та навіть характер людини, відбитки пальців якої піддаються аналізу. Дослідження проводилося нещодавно співробітниками Університету Шеффілд Халлам у Великобританії. Виявляється, людський піт, який і залишає відпечатки, містить набір пептидів, відносний вміст яких залежить від статі людини. Якщо використовувати технологію матрично-активованої лазерної десорбції/іонізації (MALDI), можна виявити певні протеїни та визначати їхній відносний вміст в зразках.

Результати аналізу доступні вже через десять хвилин. Весь процес включає в себе підготовку проб та збір і аналіз даних. За словами розробників, точність методу становить 85%.

Відбитки замінять аналіз ДНК (фото з igropark.com.ua)
Відбитки замінять аналіз ДНК (фото з igropark.com.ua)

За словами дослідників, новий метод стане в пригоді криміналістам. Так, можливість визначити стать підозрюваного, маючи в розпорядженні одні лише відбитки, суттєво розширить уявлення про важливість саме цього типу доказів. Окрім того, в разі відсутності рідин, які можуть дати докладну генетичну інформацію (кров, слина або сперма), слідство отримує важливий ключ до проведення подальших дослідів та непрямі докази, нехай навіть і не настільки переконливі, як зразки молекули ДНК.

Критики поспішили розкритикувати новий метод. Вони нагадують, що такий же рівень точності дає і звичайний аналіз відстані між папілярними лініями відбитка пальця, який до того ж не потребує спеціального обладнання. Однак головною перевагою нової технології є те, що вона дає результат і при змазаних відбитках, і навіть тоді, коли їх взагалі не видно, – приміром, із внутрішнього боку рукавичок злочинця або на серветці, якою ці відбитки відтирали. Та й рівень точності визначення необхідних даних – це лише питання часу. Вже в найближчому майбутньому його планують довести до 90-95%.

Та й це ще не все. Докладний аналіз хімічного складу зразків відбитків пальців дає чимало інформації про людину, відбитки якої стають об’єктом дослідження. Приміром, за відбитком можна дізнатися, якої дієти дотримувалася людина та який спосіб життя вона провадила. Детальніше про новий метод, його можливості та перспективи можна дізнатися зі статті, опублікованої на сторінках видання Analyst.

Джерело: http://www.med2.ru/

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.