Оперу Моцарта прорекламували за домогою презервативів Автор: lesya · Опубліковано: 02.11.2012 18:55 · Розділ: Культура

Цими днями англійська Національна опера опинилася в центрі скандалу. Завзяті театрали та цінителі класики підняли шум в Інтернеті, вимагаючи заборонити анонс опери «Дон Жуан». Причиною тому стали афіші із зображенням надірваною упаковки від презервативів і написом: «Дон Жуан. Скоро». Таким скандальним способом другий за значимістю після «Ковент-Гардена» театр Великобританії проанонсував нову постановку опери Моцарта, автором якої є Руфус Норріс.

В трактуванні цього режисера легендарний коханець постає банальним насильником. Поки що історики мистецтва та театральні критики диву даються, яким чином режисеру, що прославився своїми епатажними інтерпретаціями, вдалося подолати опір матеріалу, в якому геніальний австрійський композитор в образі головного героя талановито приховав глибокий філософський зміст.

Такий новаторський підхід до класичних творів вже мало кого дивує. Справа в тому, що розвиток театру неможливий без новаторських ідей. А особливо актуальними вони стають в наш час, коли економічна криза негативно позначилася на культурі, змушуючи продюсерів найрізноманітнішими способами заманювати публіку в зал. Але тут неможливо з впевненістю твердити, чи такий епатажний підхід у трактуванні класичних мотивів привабить нову публіку, чи, навпаки, відлякає шанувальників мистецтва.

Так, приміром, у 2008-му році глядачі закидали помідорами спектакль «Медея», поставлений російським режисером Анатолієм Васильєвим в Епідаврі з грецькими акторами. А ще раніше освічені європейські театрали схожим чином відреагували на виставу «Оргія толерантності» в постановці режисера Яна Фабра. Тільки тоді в акторів кидали сирі яйця, які стали останнім аргументом суперечки публіки з режисером. Обидві вистави виключили з репертуару, оскільки актори відмовилися виходити на сцену, щоб не піддавати себе приниженням.

У багатьох країнах світу глядачі, обурені авангардними трактуваннями класики, подавали до суду позови на театри, вимагаючи повернути гроші за квитки та сподіваючись отримати грошові компенсації. Але до цього часу жоден позов так і не був задоволений, оскільки звернутися до суду з претензіями з приводу невірного трактування того чи іншого твору може лише автор оригіналу або його спадкоємці, яких закон наділяє правом на захист творів від кричущих спотворень. А за Моцарта вже нікому заступитися…

Джерело: http://www.ekhoplanet.ru

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?