На допомогу анатомії прийшли вбивці та мародери Автор: lesya · Опубліковано: 02.11.2012 16:42 · Розділ: Наука

Історія та наука часто йдуть в ногу з парадоксом. Анатомія не стала тут винятком, і на шляху досягнення благородної мети не останню роль відіграли вбивці та мародери.

Так, близько двох століть тому, коли у Великобританії починала активно розвиватися медицина, університети зіткнулися з серйозною проблемою: їм не вистачало тіл та органів, вивченням яких повинні були займатися фахівці та студенти.

Викрадачі трупів (фото з dezinfo.net)
Викрадачі трупів (фото з dezinfo.net)

І ось нещодавно Пірс Мітчелл з Кембриджського університету в співпраці з колегами вирішили провести вельми цікаве дослідження, в рамках якого їм вдалося зібрати археологічні дані про людські останки, які належать до XVII-XIX століть. В результаті спеціалісти дійшли висновку, що на допомогу вченим і викладачам того часу прийшли зловмисники, які розкопували могили та вигідно збували трупи кому слід.

Найвідомішими постачальниками трупів для британських анатомів початку XIX століття були Вільям Берк та Вільям Хер з Единбурга.

Проводячи дослідження, вчені виявили, що деякі з останків, похованих поряд з будинками робочих, тюрмами, анатомічними та медичними школами, є свідченням проведення ампутацій, що наводить на думку про практичні заняття медиків того періоду. Більше того, траплялося й таке, що один і той же труп розривали в різних місцях. Точні надрізи, виявлені спеціалістами, говорять про ретельне очищення кісток від м'язів. Фахівцями було виявлено й кістки собак, кроликів, котів, великої рогатої худоби, коней, мавп та навіть черепах, пошкоджені в тих самих місцях, що й людські останки. Вчені припускають, це такі знахідки є своєрідним натяком на уроки порівняльної анатомії.

Часто археологи знаходять і труни, набиті виключно руками або ногами. Знаходили в трунах і верхні частини людських тіл, тоді як місце нижніх займали камені.

За словами дослідників, найвідомішими постачальниками трупів у медичні установи були Вільям Берк і Вільям Хер з Единбурга. Двійко цих злочинців вивели своє ремесло на новий рівень: вони не лише розкопували могили, порушуючи спокій мертвих, а дійшли до того, що почали вбивати живих. Їхні злодіяння розкрилися на Хелловін, 31 жовтня 1828 року. Після цього влада і суспільство Великобританії зрозуміли: для лікування живих необхідно навчитися працювати з мертвими. В результаті в 1832 році був прийнятий закон, згідно з яким тіла тих, хто помер в лікарнях і богодільнях, які не були затребувані друзями або родичами, можуть використовуватися приватними анатомічними інститутами.

Результати проведеного дослідження викладені в книзі «Анатомічне препарування в Англії епохи Просвітництва та за її межами: розтин, патологія і публічна демонстрація» (Anatomical Dissection in Enlightenment England and Beyond: autopsy, pathology and display).

Джерело: http://science.compulenta.ru

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.