Повторний перегляд улюблених фільмів підвищує самооцінку Автор: lesya · Опубліковано: 24.10.2012 08:23 · Розділ: Психологія

Фільми підвищать самооцінку (фото з daoping.com.ua)
Фільми підвищать самооцінку (фото з daoping.com.ua)

Нещодавно група дослідників із США провела чергове дослідження, результати якого допоможуть навчити людей підвищувати власну самооцінку та зберігати спокій у щоденних стресових ситуаціях сучасного життя.

Так, результати нового дослідження американських психологів доводять, що повторні перегляди фільмів і телешоу дозволяють глядачеві суттєво підвищити самооцінку та рівень самоконтролю. Інформація про отримані вченими результати з’явилася цими днями на сторінках зарубіжних видань.

Так, експерти-психологи, опираючись на отримані дані, стверджують, що перегляд знайомого фільму або ж повторне читання знайомої книги сприяють накопиченню енергії самоконтролю та покращують настрій.

Отож якщо вам до душі багато разів дивитися один і той же фільм, а ваші знайомі та близькі зовсім вас не розуміють і не розділяють вашої пристрасті, якщо їм здається, що ви марно витрачаєте безцінний час, і вони не перестають бурчати, - не хвилюйтеся: вам в пригоді стане наука.

Як з’ясували фахівці, механізм впливу кінофільмів на внутрішній стан людини та її психічну рівновагу виглядає наступним чином. Віртуальне просування по знайомому вигаданому простору книги або фільму за аналогією вселяє впевненість і спокій з приводу різноманітних життєвих негараздів і проблем в світі реальному. За твердженням фахівців, найчастіше занурення в знайомий вигаданий світ є свого роду підживленням для успішного і впевненого вирішення проблем у повсякденному житті.

До речі, спеціалісти зазначають, що здатність людини до самоконтролю виховується з великими труднощами. Цей процес вимагає великих затрат психічної енергії. При цьому розтратити резерв внутрішньої самодисципліни насправді достатньо легко: іноді варто лише раз глянути на предмет спокуси, і ваші багатомісячні зусилля пропадуть даром.

А трохи раніше канадські психологи з’ясували, що релігія допомагає підвищити самоконтроль. Так, за твердженням психологів з Університету Куїнс (Канада), люди використовують релігійну норму поведінки для того, щоб підвищити самодисципліну.

Спершу дослідники запропонували учасникам експерименту виправити кілька фраз, які мають відношення до божественного – це повинно було налаштувати випробовуваних на трансцендентально-божественну хвилю, не загострюючи їхньої уваги на релігійній темі. Далі дослідники провели два тести на самоконтроль. В першому кожен учасник повинен був випити несмачний сік, при цьому за кожен ковток давали п'ять центів. В другому тесті учасникам дослідження пропонували зробити вибір: отримати п'ять доларів завтра або ж шість через тиждень.

Якщо людина до моменту тестування розбирала фрази з «божественною» термінологією, її витримка і самоконтроль помітно підвищувалися. Такий учасник міг випити вдвічі більше несмачної рідини і з більшою ймовірністю погоджувався зачекати тиждень з метою отримання вищої нагороди. Таким чином, релігійна лексика сама по собі здатна підвищити самоконтроль, говорять вчені.

Джерело: http://news.siteua.org/

Інші новини розділу