Італійських сейсмологів посадили на шість років за поганий прогноз Автор: lesya · Опубліковано: 24.10.2012 00:17 · Розділ: Події у світі

Цими днями італійський суд виніс приголомшливий вирок: вчених, які не змогли точно передбачити руйнівний землетрус, засудили до шести років в'язниці.

Так, в Італії шість сейсмологів та один державний службовець були засуджені до шести років тюремного ув'язнення за те, що в 2009 році не змогли належним чином попередити населення провінції Абруццо про руйнівний землетрус, який згодом забрав життя кількох сотень людей. За даними BBC, суд міста Аквіла визнав учених винними в тому, що вони, входячи на той час до складу комісії з визначення ризиків, дали помилковий прогноз стосовно сейсмічної ситуації в регіоні.

Повідомляється, що підсудним інкримінували ненавмисне вбивство багатьох людей та недбалість на роботі, за що всі семеро проведуть в ув’язненні по шість років. Окрім того, згідно з рішенням суду, невдахи-вчені змушені виплатити сім'ям загиблих компенсацію в розмірі € 450 тисяч. По закінченню тюремного терміну підсудним забороняється займати будь-які державні пости.

На даний час вирок не набув законної сили і, скоріше за все, буде оскаржений. Адвокати засуджених переконують, що в діях їхніх підопічних не було ніякого злого наміру. Так, вони не давали свідомо неправдивого прогнозу.

Юристи переконують, що такий вирок абсурдний, зауважуючи, що землетрус є стихійним лихом, наслідки якого неможливо передбачити з абсолютною точністю.

У даному контексті відзначимо, що сам судовий процес викликав безліч суперечок в науковому співтоваристві, члени якого в переважній більшості стали на захист засуджених і підтримали своїх колег. Більше того, близько п'яти тисяч учених написали відкритий лист, адресований президентові Італії, в якому висловили прохання главі держави заступитися за засуджених. У даному контексті фахівці остерігаються того, що після такого вироку сейсмологи з почуття страху й зовсім відмовляться давати які-небудь прогнози.

Нагадаємо також, що суд над сейсмологами розпочався у вересні минулого року. З того часу пройшло 30 судових засідань. Зауважимо, що при цьому жоден із підсудних своєї провини "ні перед судом, ні перед Богом" не визнав.

Землетрус магнітудою 5,6 за шкалою Ріхтера стався поблизу міста Аквіла в ніч з 5 на 6 червня 2009 року. Жертвами цього стихійного лиха стали більше трьох сотень осіб, ще 1500 отримали поранення. Близько 50 тисяч людей позбулися свого помешкання. Підземні поштовхи, окрім численних людських жертв, зруйнували безліч пам'яток різних архітектурних епох - від романської до ренесансної. Відновлювальні роботи в регіоні тривають донині.

Джерело: http://www.utro.ru

Інші новини розділу