Каліфорнійський кит заговорив людським голосом Автор: lesya · Опубліковано: 23.10.2012 22:17 · Розділ: Природа

Виявляється, птахи – далеко не єдині істоти, здатні наслідувати людей. Нещодавно спеціалісти-океанологи з подивом виявили, що кит-білуха навчився імітувати людський голос. Інформація про це з’явилася в статті, опублікованій на сторінках Current Biology.

Кит, що вміє розмовляти, відомий під кличкою Нок (NOC). Нещодавно він настільки добре зімітував звуки людської мови, що дослідники спершу навіть подумали, що вони чують розмову людей, які знаходяться десь вдалині. Дайвер, який на той час працював з китом, одного разу почув щось схоже на фразу «спливають». Згодом виявилося, що вимовив її не хто інший, як кит Noc.

За словами автора дослідження Сема Ріджуея (Sam Ridgway) з Національного фонду морських ссавців у місті Сан-Дієго (США), кити надзвичайно вокальні тварини. Спеціаліст вказує на те, що Нок (NOC) - не єдиний представник, здатний імітувати людську мову.

Кит Нок
Кит Нок

«Схожий випадок стався в ванкуверському акваріумі ще в 1979 році. Тоді присутнім видалося, ніби кит сказав ім'я "Lagosi", видавши при цьому низку інших звуків... Наш кит - ще один тому приклад», - зазначає фахівець.

Зробивши таке важливе відкриття, вчені вирішили поділитися ними зі світом та створити певну наукову базу для майбутніх досліджень. Вони записали звуки, які видає кит Нок (NOC), і проаналізували їх, використовуючи спеціальні комп'ютерні програми. Порівнявши їх зі звуками людської мови, океанологи виявили, що «звуки кита» за структурою більше відповідали людській мові, ніж тим звуковим сигналам, за допомогою яких кити спілкуються один з одним. Основні частоти в «промові» Нока (NOC) коливалися в тому ж діапазоні, що й людська мова, а це на кілька октав нижче, ніж звуки, які зазвичай видають інші кити.

Сем Ріджуей також відзначив, що Noc протягом тривалого періоду перебував у тісному контакті з людьми. Отож у нього була можливість безперервно слухати людську мову.

«Кит часто чув розмови дайверів, які спілкувалися під водою за допомогою спеціального обладнання», - зазначає фахівець.

За твердженням учених, імітація людської мови є для китів вельми складним заняттям, адже вони використовують при цьому не голосові зв'язки, а свій ніс. Для того, щоб заговорити, кіт повинен був змінювати тиск всередині носової порожнини.

Однак коли Noc досяг статевої зрілості, він перестав видавати звуки, які нагадують людську мову. Сем Ріджуей твердить, що це відкриття дозволить говорити про можливість навчання китів, та при цьому він зауважив: «Я думаю, що вони здатні вивчити безліч звуків, та я не знаю, наскільки може бути корисним таке навчання з наукової точки зору».

Джерело: http://infuture.ru/

Інші новини розділу