Експерти розповіли, чому бандити при стрільбі тримають пістолет горизонтально Автор: lesya · Опубліковано: 23.10.2012 20:07 · Розділ: Цікаві факти

Фото з point.ru
Фото з point.ru

У вас ніколи не виникало запитання, чому всі гангстери і бандити голлівудських блокбастерів, чий образ давно облюбувало безліч кінематографістів, перш ніж нафарширувати безневинну жертву свинцем зі свого вірного пістолета, повертають його горизонтально.

Багато кому, а особливо людям, знайомим зі зброєю, це може здатися дивним. І справді, приціл і мушка знаходяться на дулі пістолета зверху. Та й інтуїція дозволить відчути, що подібна манера стрільби не дозволяє говорити про влучність, пише британська газета Daily Mail

Чому ж тоді у всіх фільмах гангстери стріляю саме так? Виявляється, гангстери не такі вже невправні стрільці. За словами Джона Девіса, колишнього інструктора зі стрільби американської морської піхоти, теоретично таке рішення цілком обґрунтоване.

Будучи експертом зі стрільби з пістолета та ветераном війни в Іраку, інструкторові Девісу доводилося стріляти з цієї зброї тисячі разів. Він пояснив, що коли ви прицілюєтеся звичайним способом, то повинні домогтися того, щоб приціл, мушка та ціль пострілу знаходилися на одній лінії по горизонталі й вертикалі. Тоді куля влучить саме туди, куди ви цілитеся.

Дана техніка, коли стрілець ретельно вираховує траєкторію пострілу, називається "побудова замка". Однак вона має один суттєвий недолік: на точне прицілювання необхідно витратити певну кількість часу, а в умовах бою чи хвацької бандитської перестрілки такого часу може просто не бути.

Саме тому гангстери, можливо, цілком інтуїтивно, використовують при стрільбі інший спосіб, який ще називають "швидким прицілом". Цей спосіб передбачає, що прицілювання здійснюється уздовж повернутого горизонтально дула пістолета. Цей спосіб дає можливість порівняно швидко навести зброю на ціль, зберігаючи прийнятну для бойових умов точність. Таким способом ціляться в бою морські піхотинці, однак вони, на відміну від гангстерів, тримають зброю правильно, пояснює інструктор.

"При стрільбі навскидку головною проблемою завжди залишається те, що неможливо зробити точний постріл, - пояснює інструктор. Точність в такому випадку досягається за допомогою прицілювання уздовж поверхні пістолета, повернутого плазом.

Однак Девіс наголошує на тому, що це лише теорія. На практиці ж навряд чи вдасться зафіксувати рух дула вліво чи вправо, та й вам ні за що не вдасться зрозуміти, на скільки зброя відхилилася вниз.

"Це означає, що вам ніколи не вдасться повторити двічі один і той же постріл, оскільки ви насправді ніколи не цілитеся в одну й ту ж точку", - пояснив інструктор.

Джерело: http://www.point.ru/

Інші новини розділу