Грецького арбітра визнали найбільш універсальним арбітром світу Автор: lesya · Опубліковано: 23.10.2012 17:50 · Розділ: Спорт

Грецький арбітр-поліцейський (фото з vesti.az)
Грецький арбітр-поліцейський (фото з vesti.az)

Цими днями поліцейський з Греції потрапив до Книги рекордів Гіннеса – його визнали найбільш універсальним арбітром світу, який отримав ліцензію на суддівство в 27 видах спорту, повідомляє афінський телеканал Skai.

За даними каналу, 29-річний Андреас Колеттіс поєднує роботу поліцейського та тренера збірної Греції з важкої атлетики на Спеціальних олімпійських іграх.

На сьогоднішній день суддя-рекордсмен має офіційні сертифікати судді в таких видах спорту, як легка атлетика, бадмінтон, баскетбол, пляжний гандбол, пляжний теніс, пляжний волейбол, футбол для сліпих, бокс, бридж, шахи, біатлон, триатлон, фехтування, футбол, міні-футбол, спортивне скелелазіння, паратриатлон, моторні ралі, вітрильний спорт, спортивна риболовля, плавання, синхронне плавання, теніс, настільний теніс, підводна стрільба по мішенях, волейбол, боротьба у-шу і кунг-фу.

За повідомленням журналістів, в минулому Колеттіс займався всього двома видами спорту - важкою атлетикою і плаванням.

А тим часом найдобрішим арбітром світу журналісти назвали одного арбітра з Норвегії. Сталося це, правда, вже досить давно – ще в 2003 році, та й то цілком випадково. Так, йдеться тут зовсім не про особисті якості арбітра та його поблажливе ставлення до футболістів, а про… хворобу.

Справа в тому, що норвезький футбольний суддя страждав дислексією – розладом, від якого людина втрачає здатність писати. Суддя вкрай рідко видаляв з поля гравців, остерігаючись необхідності показати їм жовту або червону картки.

Так, за твердженням журналістів, норвезький арбітр Пер Арне Братаас рідко показував гравцям картки навіть за найбільш небезпечні порушення правил. А все тому, що він хворіє дислексією. Втративши здатність писати, Бартаас, який надзвичайно любив свою роботу, продовжував обслуговувати матчі аматорського дивізіону, боячись назавжди розпрощатися з футболом.

"Я не показував ні жовті, ні червоні картки тому, що я повинен був робити в них записи, а цього чинити я не міг", - розповів арбітр в інтерв'ю Reuters після викриття свого «маленького» секрету. На момент інциденту судді виповнилося 52 роки. Зауважимо, що, згідно із загальноприйнятими нормами футболу, арбітр повинен писати в жовтій і червоній картці ім'я гравця, хвилину та назву порушення правил.

Джерело: http://www.newsru.com

Інші новини розділу

 • Як підготуватися до походу в басейн

  Як підготуватися до походу в басейн · Jane Holiday · 10.07.2017 13:00

  Плавання вважається одним із самих приємних способів кардіонавантаження. Воно дозволяє досягти найрізноманітніших результатів: підвищити пружність шкіри та тонус м'язів, відновити втомлені зв’язки після фізичних навантажень, натренувати серцевий м'яз і відчути себе здоровим. Якщо ви ще не пробували ходити в басейн, але вирішили розпочати, то ця стаття саме для вас.


 • Як правильно стрибати на скакалці

  Як правильно стрибати на скакалці · lesya · 13.11.2016 14:31

  На думку багатьох, стрибки через скакалку - це дитяча забава, залишена в дитинстві, не належить до серйозних тренувань. Та скептикам варто знати, що вправи зі скакалкою, особливо в поєднанні з бігом, плаванням, їздою на велосипеді, забезпечують чудове кардіо-навантаження. Та при цьому важливо розуміти, як правильно використовувати цей фітнес-інструмент.


 • Буковель - центр гірськолижного спорту в Україні

  Буковель - центр гірськолижного спорту в Україні · Марина Левицкая · 29.10.2016 18:53

  Навіщо їхати в Куршавель, коли у нас є власний гірськолижний курорт Буковель? Звичайно, можна відпочивати і там, і там. Але в своїх Карпатах треба побувати обов'язково: розчарування не буде точно.


 • Катання на роликах: всі "за" і "проти"

  Катання на роликах: всі "за" і "проти" · Марина Левицкая · 28.06.2016 21:25

  Сьогодні все більше сучасних людей обирають активний відпочинок на свіжому повітрі. Катання на роликах - найулюбленіший спосіб проведення вільного часу як серед молоді, так і серед дорослих.


 • Як віддати дитину на футбол?

  Як віддати дитину на футбол? · Марина Левицкая · 12.06.2016 18:09

  Футбол – улюблена гра мільйонів хлопчаків, яка розвиває фізичні дані, розумові та комунікаційні здібності, загартовує характер та вчить думати, грати в команді та взаємодіяти з іншими гравцями.