ЦРУ підшукало дружину для терориста з метою його ліквідації Автор: lesya · Опубліковано: 23.10.2012 10:45 · Розділ: Події у світі

Цими днями на сторінках популярного видання Corriere della Sera з’явилася цікава стаття, автор якої Гуїдо Олімпіо оповідає про такого собі Мортена Сторма, що, за його ж зізнанням, брав участь в операції з усунення імама Анвара аль-Авлакі, керівника "Аль-Каїди" в Ємені. В статті описані деталі операції, які до цього моменту зберігалися в таємниці. Щоправда, в багатьох експертів опублікована інформація викликала сумніви з приводу зізнань Мортена Сторма.

Датчанин Мортен Сторм розповів, що саме він допоміг спецагентам ЦРУ ліквідувати імама Анвара аль-Авлакі, керівника "Аль-Каїди" в Ємені. Так, судячи з розповідей шпигуна, спершу він проник в організацію і прийняв іслам, і, як він стверджує, зробив свій внесок в операцію, яка завершилася ліквідацією терориста у вересні минулого року. До речі, автор статті стверджує, що до моменту вступу в Аль-Каїду в 36-річного чоловіка були проблеми з законом.

За словами автора статті, Сторм, ставши прихильником радикального ісламу, познайомився з імамом аль-Алвакі. Але шлях ісламізму Мортена розчарував, і в 2006 році він запропонував свої послуги датським спецслужбам.

Тут за справу взялися співробітники ЦРУ, які почали керувати діями Сторма. Сторм зізнається, що, розпочавши співпрацю з ЦРУ, він продовжував підтримувати контакти з імамом через usb-пристрої, які йому переправляли кур'єри.

Одного разу імам попросив данця знайти йому третю дружину. Це мала бути європейка, та ще й блондинка. Знайти кандидатуру вдалося швидко, нею стала хорватка Аміна, яка перед цим прийняла іслам. Дівчині на момент операції виповнилося 23 роки. Сторм влаштував знайомство хорватки з імамом, і за це американці нібито заплатили йому 250 тисяч доларів.

Разом з грошима Сторму передали й чемодан з електронними пристроями. Валізу вручили майбутній нареченій терориста, щоб мати можливість відстежувати пересування дівчини, яка повинна була зустрітися з імамом. Однак після прибуття в Ємен валізу в нареченої забрали, і співробітники ЦРУ втратили можливість з точністю визначати місцезнаходження аль -Авлакі.

"Однак через рік, у вересні 2011 року, американським спецслужбам все-таки пощастило: безпілотник влучив у ціль, імам був ліквідований. Наскільки правдивою є розповідь Сторма? Багато в кого вона викликає сумніви, та як би там не було, фактом залишається те, що імам був убитий", - завершує свою розповідь автор статті.

Джерело: http://inopressa.ru

Інші новини розділу