Вчені працюють над створеннням системи ідентифікації за ходою людини Автор: lesya · Опубліковано: 20.10.2012 16:19 · Розділ: Нові технології

Вже найближчим часом вчені планують довести до завершення нову систему ідентифікації особи, яка розпізнаватиме людей за їхньою ходою. З’явилася інформація, що на сьогоднішній день дослідники з британської Національної фізичної лабораторії (National Physical Laboratory, NPL) вже розробили систему ідентифікації особи за ходою людини. За словами розробників, ця система може також використовуватися для стеження за людьми, які переміщаються всередині будівель і об'єктів, що знаходяться під контролем та охороною, за допомогою мережі існуючих камер спостереження, що входять до складу всіх сучасних охоронних систем.

Для створення нової системи інженери NPL використовували програмне забезпечення автоматизованого проектування (CAD), що дозволило створити віртуальну модель контрольованого простору. Можна передбачити, що повышение квалификации проектировщиков стануть актуальними для всіх спеціалістів. Використання цієї моделі надало фахівцям можливість в режимі реального часу виокремити з відеозаписів, які знімаються камерами спостереження, чіткі контури людей, що пересуваються в приміщенні.

У кожної людини хода різна
У кожної людини хода різна

На другому етапі розробки фахівці за допомогою спеціального програмного забезпечення вирахували основні характеристики ходи людини, довжину її кроку, коливання рівня голови під час ходьби та інші характеристики, які в результаті перетворилися в низку чисел, унікальних для кожної людини.

За твердженням фахівців NPL, їхня розробка є першим кроком до створення стандартизованої системи ідентифікації особи, яка зможе точно й чітко визначити особистість людини за кількома ключовими характеристиками. Використання таких систем дозволить більш повно контролювати навколишнє середовище та підвищити рівень безпеки в аеропортах, на вокзалах і в інших громадських місцях.

Зауважимо також, що система ідентифікації особи за ходою людини була розроблена в рамках програми VSAR (Viewers Situational and Spatial Awareness for Applied Risk and Reasoning). Програма є спільним проектом компанії BAE Systems, BBC та центру високих технологій Centre for Advanced Software Technology (CAST).

За словами фахівців, популярна сьогодні система ідентифікації на основі сканування райдужної оболонки ока іноді може не спрацювати. Найчастіше це стається тоді, коли людину потрібно ідентифікувати на великій відстані. Для того, щоб система спрацювала, необхідний високоякісний дозвіл, який відсутній у камерах прихованого спостереження.

Натомість новий метод ідентифікації, заснований на розпізнаванні силуету та людської ходи, може дати набагато більше можливостей.

Джерело: http://www.dailytechinfo.org/

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.