Феліксу Баумгартнеру вдалося здійснити стрибок із стратосфери Автор: lesya · Опубліковано: 19.10.2012 23:30 · Розділ: Цікаві факти

Стрибок із стратосфери здійснено (фото з epochtimes.ru)
Стрибок із стратосфери здійснено (фото з epochtimes.ru)

Цими днями австрійський парашутист Фелікс Баумгартнер здійснив свій рекордний стрибок. Таким чином він став першим в історії парашутистом, якому вдалося у вільному падінні подолати звуковий бар'єр. Фелікс став рекордсменом з висоти вільного падіння - він стрибнув з висоти 39 кілометрів, благополучно приземлившись в пустелі американського штату Нью-Мексико.

За словами фахівців, його максимальна швидкість в падінні склала 1342 кілометри на годину, тоді як швидкість звуку складає 1100 км/год.

Загальна тривалість польоту склала близько десяти хвилин, з яких п'ять 43-річний парашутист перебував у вільному падінні, а на висоті 1,5 кілометрів над Землею він розкрив парашут.

На висоту в 39 кілометрів Фелікс піднявся в гігантському наповненому гелієм стратостаті. Подорож розпочалася з аеродрому в місті Росуелле в штаті Нью-Мексико. Досягши відповідної висоти, Баумгартнер вистрибнув із капсули.

Попереднім рекордсменом у цій категорії був полковник американських ВПС Джо Кіттінгер, який більше як півстоліття тому вистрибнув з гондоли стратостата на висоті 31,3 км.

Зауважимо, що такий стрибок є дуже ризикованим. Основна небезпека полягає в розрідженості атмосфери на таких висотах, в результаті чого існує висока загроза розгерметизації скафандра парашутиста.

Для того, щоб Фелікс Баумгартнер зміг здійснити свій стрибок, інженери створили нову герметичну кабіну, розробивши при цьому нову модель висотного костюма, здатного витримати величезні перевантаження під час падіння.

За твердженням членів команди австрійського ентузіаста, він йшов на рекорд не заради сенсації та слави, а заради отримання серйозних наукових результатів.

Фахівці переконані, що успіх проекту Red Bull Stratos призведе до створення нових систем аварійної евакуації для швидкісних реактивних літаків. НАСА та низка американських космічних компаній також з цікавістю стежать за цим проектом.

До моменту стрибка дослідники не мали чіткого уявлення про те, що відбувається з тілом людини під час подолання звукового бар'єру, хоча історії відомі випадки, коли пілотам бойових літаків приходилося катапультуватися на надзвукових швидкостях.

Під час свого стрибка до тіла австрійця причепили кілька приладів для збору наукових даних. В костюм Фелікса було вбудовано автоматичний пристрій, який повинен був привести в дію стабілізуючий мікропарашут на випадок виникнення некерованого штопора.

Підйом стратостата розпочався о 16:30 і тривав близько трьох годин. Баумгартнер під час здійснення стрибка знаходився на постійному радіо-і відеозв'язку з центром управління, однак єдиною людиною, якій було дозволено з ним розмовляти, був Кіттінгер, який є консультантом проекту.

Джерело: http://www.bbc.co.uk/

Інші новини розділу