5 мільярдерів, що мали проблеми з законом Автор: lesya · Опубліковано: 19.10.2012 20:45 · Розділ: Кримінал

Аллен Стенфорд (фото з сайту rus.apollo.lv)
Аллен Стенфорд (фото з сайту rus.apollo.lv)

Навіть якщо ви володар мільйонів доларів, це ще не означає, що ви не можете мати проблем з законом. Спеціалісти видання Forbes вирішили нагадати кілька випадків, які сталися в останні роки, коли мільярдери ставали фігурантами різних кримінальних справ. Іноді ці справи закінчувалися досить суворими вироками.

1. Віджай Маллія (Індія), володар $ 1 млрд. Власник авіакомпанії Kingfisher Airlines та команди F1 Force India Віджай Маллія був заарештований у жовтні цього року. Його звинуватили у несплаті аеропортових зборів в розмірі $ 2 млн аеропорту Хайдарабада. На такій сумі боргу наполягають представники аеропорту, які виступають позивачами в справі. Маллія можуть також звинуватити в невиплаті зарплати співробітникам компанії.

2. Гі Вільденштейн (Франція) зі статком в $ 5 - 10 млрд потрапив під суд через несплату податків: у лютому 2012 року суд зобов'язав Вільденштейна заплатити штраф в розмірі € 250 млн. Більше того, навесні минулого року він був звинувачений у зберіганні краденого: під час обшуку в сховищі Інституту Вільденштейна поліцейські виявили дві картини, які близько двох десятиліть вважалися вкраденими. Щоправда, через деякий час мільярдера виправдали, знявши з нього всі звинувачення.

3. Роберт Аллен Стенфорд (США) зі статком в $ 2,2 млрд влітку 2011 року був засуджений до 110 років ув’язнення за звинуваченням у створенні фінансової піраміди та шахрайстві. В загальній складності Стенфорд заробив $ 7 млрд. До речі, звинувачення вимагало іншого терміну – 230 років ув’язнення, отож Стенфорду, так би мовити, «пощастило».

4. Радж Раджаратнам (США). Він є власником $ 1,3 млрд. В минулому році його визнали винним в отриманні доходу за рахунок незаконних інсайдерських угод. За період в шість років Радж заробив $ 63800000 за допомогою використання внутрішніх корпоративних даних, які отримував від своїх інформаторів у різних компаніях, зокрема, в Google, Intel та Hilton Hotels. Раджаратнама позбавили волі на 11 років, тоді як максимальний термін, який йому загрожував, - 200 років.

5. Марк Річ (США), засновник компанії Marc Rich & Co зі статком в $ 2,5 млрд ще в 1983 році був звинувачений у незаконній торгівлі іранською нафтою та ухиленні від сплати податків. З того часу Річ переховується в Швейцарії. В 2001 році, за годину до того, як остаточно покинути Білий дім, президент США Білл Клінтон, який ішов у відставку, підписав помилування Річа. Однак бізнесмен дотепер не ризикує повертатися в країну.

Джерело: http://mainfun.ru/

Інші новини розділу