Рукав тюремного плаття Марії-Антуанетти було продано з молотка Автор: lesya · Опубліковано: 18.10.2012 17:28 · Розділ: Події у світі

Марія-Антуанетта (фото з liveinternet.ru)
Марія-Антуанетта (фото з liveinternet.ru)

Знаменита королева Франції Марія-Антуанетта увійшла в історію як муза для модельєрів минулого і сьогодення. А цими днями в Парижі з молотка було продано рукав сукні, яку носила в тюрмі дружина короля Франції Людовіка XVI. Його продали за 6,8 тисячі євро, повідомляє агентство France Press.

Аукціон було приурочено до чергової річниці з дня смерті королеви, яку було страчено 16 жовтня 1793 року.

Ще один клаптик матерії, цього разу від "останнього плаття, яке королева надягала перед ув'язненням", продали за 6,1 тисячі євро. Вартість обох лотів майже вдвічі перевищила прогнози експертів.

Головним лотом аукціону стали атласні туфлі смарагдової барви в ніжно-рожеву смужку, прикрашені смугастими бантами. За твердженням істориків, дружина Людовика XVI славилася своєю пристрастю до модного вбрання. Вона надзвичайно любила бали, часто витрачаючи на наряди суми, які в декілька разів перевищували їхню справжню вартість.

Так, раритетне взуття 36,5 розміру було продано за 62 тисячі євро, і цей показник в шість разів перевищив найсміливіші очікування експертів.

Нагадаємо також, що в березні цього року інша пара туфель передчасно померлої королеви, які, ймовірно, вона одягала під час святкування першої річниці взяття Бастилії, була продана за 43 тисячі євро. Кінцева вартість лоту перевищила стартову ціну майже в 14 разів.

Кадр із фільмуМарія-Антуанетта (фото з lady.mail.ru)
Кадр із фільмуМарія-Антуанетта (фото з lady.mail.ru)

Згідно з історичними даними, Марія-Антуанетта була дочкою австрійського імператора Франца I. Її видали заміж за Людовика, майбутнього короля Франції, у 1770 році. Тоді їй виповнилося чотирнадцять. Королева прославилася своїм марнотратством, за що й отримала прізвисько "Мадам Дефіцит". І коли Людовик XVI спробував обмежити витрати своєї дружини на наряди і розваги, та захопилася азартними іграми, що, звісно, не найкращим чином позначилося на бюджеті держави.

В 1793 році, в розпал Французької революції, Марію-Антуанетту стратили на гільйотині за звинуваченням у державній зраді.

Згідно із переконаннями цілої низки експертів, саме шикарний спосіб життя королеви на фоні бідності простих верств населення частково посприяв початку Французької революції. Та попри це Марія-Антуанетта потрапила в історію як муза для модельєрів минулих століть та сьогодення.

Джерело: http://korrespondent.net

Інші новини розділу