Творчі люди частіше страждають психічними розладами Автор: lesya · Опубліковано: 18.10.2012 15:20 · Розділ: Медицина

Психічні розлади (фото з lolnet.ru)
Психічні розлади (фото з lolnet.ru)

Нещодавно вчені довели до завершення дослідження, результати якого виявилися вельми цікавими та неочікуваними. За словами фахівців, такі психічні захворювання, як шизофренія та маніакально-депресивний психоз, частіше зустрічаються у людей творчих професій. І дуже часто оточуючі симптоми цих захворювань сприймають як прояви геніальності.

Так, високий творчий потенціал може виявитися симптомом психічного захворювання. Про це на днях повідомили шведські вчені з Каролінського університету.

В дослідженні шведських спеціалістів взяло участь більше одного мільйона осіб. В результаті вченим вдалося встановити, що у письменників підвищений ризик розвитку шизофренії, депресії і токсикоманії; вони вдвічі частіше за інших накладають на себе руки. Натомість фотографи і танцюристи частіше за інших страждають біполярними розладами - зокрема, маніакально-депресивним психозом.

Окрім того, у людей цих професій з більшою ймовірністю є близькі родичі з тими чи іншими захворюваннями психіки.

«Нам вдалося виявити цілу низку рис, які ми приймаємо за геніальність, тоді як саме вони можуть вказувати на проблеми з психікою», - говорить автор дослідження, доктор Саймон Кьяга. Так, приміром, безладні думки, властиві хворим на шизофренію, можуть допомогти у створенні справжнього шедевра, як і підвищена активність людини з біполярним розладом.

«Якщо певні явища, пов'язані з тим чи іншим захворюванням, можуть бути вигідні, то з’являється можливість говорити про новий підхід до лікування тих чи інших захворювань. В такому випадку лікар та пацієнт повинні дійти згоди на рахунок того, які прояви хвороби потребують корекції, а які варто залишити без змін», - додає Саймон Кьяга.

Коментуючи результати дослідження, проведеного шведськими фахівцями, незалежні експерти підкреслюють, що дуже важливо не романтизувати людей з психічними проблемами, яких часто оточуючі сприймають як генії, що борються за свободу творчості. Головне, на думку спеціалістів, вчасно забезпечити їм належну увагу, діагностику і терапію.

Відомо, що багато особистостей, які увійшли в історію, страждали від тих чи інших захворювань психіки. Із свідчень сучасників випливає, що Ейнштейн, Пушкін, Лермонтов, Фрейд були шизоїдними психопатами. Гострі прояви захворювань психіки зустрічалися у Сен-Сімона, Мопассана, Канта, Діккенса, Гоголя, Гете, Хемінгуея. А знамениті Ніцше і Врубель останні роки свого життя провели в психіатричній лікарні. Наполеон, Толстой і Достоєвський хворіли епілепсією. Історикам вдалося отримати дані, що шизофренією страждав знаменитий іспанський живописець Сальвадор Далі.

Джерело: http://www.infox.ru/0

Інші новини розділу