В найближчі п'ять років людству загрожує нова пандемія Автор: lesya · Опубліковано: 18.10.2012 10:19 · Розділ: Медицина

Пандемія (фото з portal.lviv.ua)
Пандемія (фото з portal.lviv.ua)

Цими днями британські вчені розповсюдили неприємне попередження, яке стосується пандемії нової небезпечної вірусної інфекції, що передається людині від тварин або комах. Спалах цієї інфекції, згідно з прогнозами, повинен відбутися в найближчі п'ять років.

Приводом для занепокоєння спеціалістів стала фіксація кількох випадків зараження смертельно небезпечними захворюваннями, що передаються від тварин до людини. Як приклад медики наводять історію 38-річного британця, в якого лікарі виявили симптоми кримсько-конголезької лихоманки. Згодом з'ясувалося, що смертельну інфекцію британець підхопив під час поїздки в Афганістан. Врятувати чоловіка, на превеликий жаль, не вдалося.

За твердженням учених, приблизно в 30% випадків заражений лихоманкою хворий помирає. Серед основних симптомів лихоманки вчені виокремлюють головний біль, високу температуру, біль у суглобах та в животі, блювоту.

Інший схожий випадок трапився з 49-річним британцем, госпіталізованим з високою температурою, сильним кашлем та скаргами на утруднене дихання. Спершу лікарі запідозрили в чоловіка атипову пневмонію, епідемія якої у 2003 році забрала життя близько тисячі осіб, однак зроблений аналіз крові припущення не підтвердив. При цьому небезпечна інфекція не належала ні до одної відомої групи вірусів. Згодом медики встановили, що вірус, який вразив британця, все ж таки був з того сімейства, що й атипова пневмонія, однак у нього був інший склад. Переносниками цього захворювання можуть бути, приміром, кажани.

Згодом дослідники виявили, що подібний вірус вже вбив щонайменше одного хворого. Це був мешканець Саудівської Аравії. Водночас з'ясувалося, що хворий британець не так давно побував у Катарі.

За словами спеціалістів, головна небезпека вірусних інфекцій, які передаються від тварин до людини і називаються зоонозами, криється в тому, що вони можуть надзвичайно швидко поширитися по всьому світу, оскільки люди багато подорожують та відвідують найрізноманітніші куточки планети.

За словами професора Джона Оксфорда з госпіталю королеви Марії Лондонського університету, який вважається провідним британським вірусологом, пандемії зоонозних інфекцій можуть спалахнути на планеті вже протягом найближчих п'яти років. Нова інфекція, за твердженням фахівця, може стати новим штамом супергрипу. Спалахне він, швидше за все, в Азії та Африці, вважає Оксфорд. Небезпеку нової інфекції професор порівняв з пандемією іспанського грипу, яка сталася в 1918-1919 роках, - вона забрала мільйони життів.

Джерело: http://www.aif.ru/s

Інші новини розділу