У Нью-Йорку завершився найбільший аукціон з продажу метеоритів Автор: lesya · Опубліковано: 17.10.2012 23:05 · Розділ: Події у світі

Нещодавно у Нью-Йорку, США, відбувся найбільший аукціон з продажу метеоритів. В ході цього аукціону компанія Heritage Auctions змогла заробити більше 1 мільйона американських доларів. Всього на продаж було виставлено більше 125 фрагментів небесних тіл.

За даними агентства Reuters, місячний метеорит "Дар аль Гані 1058" (Dar Al Gani 1058), вага якого складає 1.8 кг, було продано за 330 000 доларів. Цей метеорит став одним із найбільших, виставлених на продаж на аукціоні. Фрагмент місячного метеорита було виявлено в 1998 році на території Лівії. Таким чином, на сьогоднішній день в приватній власності перебуває чотири великих місячних метеорита.

За словами Дерріла Піта (Darryl Pitt), представника компанії Heritage Auctions, ця місячна порода гідна найкращих світових музеїв природознавства. Це найстаріший матеріал, доступний людству, твердить спеціаліст.

Падіння іншого лоту - метеорита «Пікскіл» Peekskill Fireball - було відображено на відео ще два десятка років тому. Пролетівши в небі над кількома штатами, він приземлився на відстані 80 кілометрів від Манхеттена. Зразок цього метеорита було продано за 16 250 доларів.

Метеорити продаються з молотка
Метеорити продаються з молотка

В ході аукціону було продано й метеорит-вбивцю - єдиний метеорит, що спричинив смерть живої істоти. У 1972 році цей метеорит під час падіння на Землю вбив корову. Вартість цього лоту склала 1.3 тисячі доларів. Метеорит під назвою «Сейчман», виявлений в Сибіру в 1960-х роках, був проданий за 44 000 $.

Окрім того, на продаж були виставлені й інші метеорити, серед яких залізний метеорит, знайдений на території Південної Африки в пустелі Калахарі. Виставлявся на торги і фрагмент марсіанського метеорита «Тіссінт», який впав минулого року в Марокко. Початкова вартість цих безцінних у своєму роді зразків склала 175 00 доларів та 230 000 доларів відповідно. Головна особливість залізного метеорита полягає в тому, що він своїми обрисами нагадує обличчя гуманоїда, що кричить, або уламок якоїсь інопланетної статуї. Цей метеорит отримав назву «Маска» (Mask/Masquerade). Другий метеорит особливий тим, що він «марсіанський». Цей уламок містить у собі капсули з марсіанським повітрям. Саме він, як очікувалося, повинен був викликати справжній ажіотаж у присутніх. Та на превеликий жаль організаторів аукціону, ці космічні фрагменти покупців так і не знайшли, втім, як і ціла низка інших метеоритів.

Джерело: http://infuture.ru

Інші новини розділу