Японці не оцінили гумору французів, які проілюстрували "ефект Фукусіми" чотирируким воротарем Автор: lesya · Опубліковано: 17.10.2012 18:16 · Розділ: Події у світі

Цими днями колаж на відомого японського футболіста опинився у центрі скандалу: безневинний, на перший погляд, жарт французького телеканалу France 2, у якому обігрувався "ефект Фукусіми", у зв’язку з чим у воротаря нібито виросли чотири руки, викликав міжнародний скандал. Секретар японського уряду назвав жарт образливим; він вважає, що така позиція світової громадськості перешкоджає відновленню країни після аварії на атомній станції "Фукусіма-1".

Цього понеділка ведучий телеканалу France 2 Лоран Рюкюе, коментуючи вражаючу перемогу японців над французами в товариському матчі з футболу, почав хвалити гру воротаря Ейдзі Кавасіма. Коментарі Лорана телеканал супроводив фотоколажем, на якому у футболіста виросли чотири руки. Під зображенням красувався підпис: "Ефект Фукусіми".

Присутні в студії глядачі зустріли жарт сміхом та оваціями, але, за твердженням японських журналістів, така витівка не могла сподобатися людям з пристойним смаком.

Інцидент одразу ж викликав реакцію на найвищому рівні: генеральний секретар уряду Японії Осаму Фудзімура назвав жарт неприйнятним та образливим. Посольство Японії у Франції відправило письмову скаргу на адресу телеканалу, розкритикувавши невдалий гумор французів. Більше того, Фудзімура у даному контексті зазначив, що схожі інциденти ображають постраждалих від трагедії та родичів жертв, знижуючи разом з цим ефект від зусиль, які докладає влада з метою відновлення зруйнованого внаслідок катастрофи регіону.

За словами експертів, уряд Японії так трепетно ставиться до теми радіації невипадково. Справа в тому, що в Японії існує категорія людей під назвою "хібакуся" - це люди, які отримали дозу радіоактивного випромінювання під час бомбардування Хіросіми й Нагасакі. Ці люди постійно стикаються з дискримінацією влади, тому жарти про Фукусіму й викликали такий сильний протест, переконують журналісти.

Нагадаємо, що нищівній аварії на атомній електростанції передував землетрус, який стався 11 березня 2011 року на північному сході Японії магнітудою 9,0, та цунамі, висота хвилі досягала 30-40 метрів.

Загиблими і зниклими безвісти внаслідок цих стихійних лих вважаються понад 19 тисяч осіб. Близько 93% загиблих стали жертвами гігантської хвилі. Було зруйновано 126 000 будівель, частково пошкоджено - 260 тисяч.

Після землетрусу сталася аварія на АЕС Фукусіма-1, в результаті якої витоки радіації потрапили в повітря і воду. Із зони відчуження навколо станції було евакуйовано 140 тисяч осіб.

Джерело: http://www.newsru.com

Інші новини розділу