"В Мексиці вбивство - національний вид спорту" Автор: lesya · Опубліковано: 16.10.2012 18:35 · Розділ: Кримінал

Наркокартелі правлять країною (фото з obozrevatel.com)
Наркокартелі правлять країною (фото з obozrevatel.com)

Цими днями на сторінках популярного видання El Mundo з’явилася стаття, автор якої, журналістка Ісабель Мунера, вирішивши розмислити над складною ситуацією, що склалася в Мексиці, взяла інтерв’ю у свого колеги Рікардо Равеля. Його можна вважати спеціалістом у цій справі: Рікардо протягом 17 років висвітлює теми безпеки, наркоторгівлі та юстиції, а нещодавно він випустив нову книгу під назвою "Наркомекс: історія та історії однієї війни" ("Narcomex. Historia e historias de una guerra").

За словами Равеля, сьогодні Мексикою правлять наркокартелі. Равель, даючи інтерв'ю журналістці, пояснив: "Влада 80% муніципальних органів Мексики в тій чи іншій формі підтримує взаємини з організованими злочинними угрупованнями. Ступінь проникнення злочинців у поліцію у відсотковому відношенні приблизно та ж".

Аналогічна ситуація в армії. "На сьогоднішній день близько восьми високопоставлених генералів перебувають під слідством за звинуваченнями в зв'язках з наркоторговцями", - говорить Равель. Картина надзвичайно похмура: безперервне насильство, рівень корупції нітрохи не знижується, щодня тут когось вбивають.

На запитання, чи мексиканці звикли жити при такому розгулі насильства, Равель відповів, що звикли. "Але жити так неможливо, адже наркокартелі займаються ще й торгівлею людьми, здирництвом, викраденнями, рекетом..." - говорить він.

Кампанію проти наркоторгівлі, розпочату президентом Кальдероном, Равель вважає вкрай погано організованою, називаючи ударами наосліп. Адже кампанія не включає в себе боротьбу з відмиванням грошей або ж із корупцією всередині самого уряду.

Більше того, за словами журналіста, сьогодні в Мексиці колосальна нестабільність в галузі безпеки. "Частка безкарності складає 98%. Сьогодні вбивство в Мексиці - зразок національного виду спорту". При цьому учасники наркокартелей не просто вбивають, але вважають за потрібне обрати найбільш шокуючий спосіб, який би міг продемонструвати їхню лють.

Більше того, за словами Равеля, наркокартелі користуються підтримкою населення. Вони, як правило, діють двома шляхами - практикують корупцію та позиціонують себе як поборників суспільного блага. Журналіст пояснив, що дуже часто організовані злочинні угруповання прокладають шосе, виділяють гроші на будівництво шкіл та церков.

У даному контексті Равель радить новому президенту Мексики «сісти в куточку, скласти на грудях руки і заридати". При цьому журналіст відзначає, що влада президента поширюється тільки на "Федеральний округ" - територію Мехіко.

Джерело: http://inopressa.ru

Інші новини розділу