Чоловікам з високим рівнем тестостерону можна довіряти Автор: lesya · Опубліковано: 16.10.2012 14:01 · Розділ: Медицина

Тестостерон робить чоловіків вірними (фото з lady.tochka.net)
Тестостерон робить чоловіків вірними (фото з lady.tochka.net)

Вчені провели експеримент, в рамках якого з’ясували, що високий рівень тестостерону робить чоловіків більш вірними, вони рідше брешуть та зраджують. Результати відповідного дослідження опубліковані на сторінках журналу Public Library of Science ONE.

В рамках експерименту дослідники нанесли на шкіру 46 учасників дослідження гормональний гель, який підвищував рівень тестостерону в їхньому організмі. В іншій групі, до складу якої увійшло 45 чоловіків, рівень тестостерону в організмі учасників не підвищували. Добровольців попросили зіграти в кості, дотримуючись певних умов. Чим більше очок вони заробляли, тим більше отримували грошей. Згідно з умовами експерименту, учасниками експерименту зобов’язувалися самостійно вводити набрані ними очки в комп'ютер.

За словами керівника дослідження професора Бернда Вебера з Боннського університету, подібний експеримент наочно продемонстрував, наскільки чоловіки були схильні брехати, адже про те, чи шахраює той чи інший учасник експерименту, знали лише вчені.

В результаті вчені виявили, що учасники експерименту з підвищеним рівнем тестостерону набагато рідше вдавалася до хитрощів з метою отримання вигоди. Виходить, що гормон посилював у чоловіків почуття гордості та потребу збудувати позитивний образ самого себе. Дані результати суперечать усталеним поглядам, згідно із якими підвищений рівень тестостерону незмінно штовхає чоловіків до антисоціальної поведінки.

А трохи раніше корейські дослідники з’ясували, що тестостерон вкорочує чоловікам вік. За основу дослідження фахівці брали дані, з яких випливає, що корейські євнухи жили на 14-19 років довше, ніж звичайні чоловіки з їхнього оточення. На користь цієї гіпотези свідчить і той факт, що жінки, в організмі яких рівень тестостерону набагато нижчий у порівнянні з чоловіками, живуть довше. Вчені переконують, що чоловічий статевий гормон скорочує тривалість життя.

В рамках дослідження спеціалісти ретельно ознайомилися з біографіями 81 євнуха (їм була відома дата народження і смерті). Виявилося, що тривалість життя євнухів сягала 70 років, тоді як не кастровані чоловіки приблизно такого ж соціально-економічного статусу жили всього 50-55 років.

Щоправда, вчені не мали можливості дослідити раціон харчування євнухів та інші зовнішні чинники, які чинили вплив на їхнє життя. Однак в одному вчені впевнені: серед них було багато довгожителів (показники перевищують рівень розвинених країн).

Джерело: http://www.meddaily.ru/

Інші новини розділу