Археологи виявили точне місце вбивства Юлія Цезаря Автор: lesya · Опубліковано: 16.10.2012 11:51 · Розділ: Наука

Нещодавно іспанським археологам, які займаються розкопками на римській площі Торре-Арджентіна, до біса пощастило: їм вдалося встановити точне місце загибелі знаменитого імператора Юлія Цезаря. Так, за словами спеціалістів, те, на що вони натрапили в ході робіт, і є тим зловісним місцем, де в 44 році до нашої ери був убитий Гай Юлій Цезар.

В інтерв’ю археолог Антоніо Монтеррозо, який брав участь в розкопках, пояснив журналістам всю важливість знахідки. Той факт, що Юлій Цезар був убитий в курії Помпея, був відомий давно, однак жодних речових доказів цієї події вченим відшукати ніяк не вдавалося. Однак тепер дослідники можуть з точністю до одного метра визначити, де конкретно в курії був убитий Цезар.

Тепер же вченим вдалося знайти цементну плиту розміром три на два метри, яку було встановлено за наказом Октавіана Августа - внучатого племінника Юлія Цезаря, усиновленого ним за заповітом, - на місці загибелі легендарного правителя Риму.

Ця знахідка, за словами спеціалістів, є підтвердженням того факту, що змовники напали на Юлія Цезаря в нижній частині курії Помпея. Вченим вдалося встановити, що на момент нападу імператор Цезар сидів у кріслі голови сенату.

У даному контексті нагадаємо, що римський імператор Гай Юлій Цезар був убитий 14 березня 44 року до н.е. в будівлі сенату під час засідання. Одним із змовників, які вчинили замах на правителя Риму, був Брут - близький друг Цезаря, якого той вважав своїм сином. Змовники завдали Цезарю 23 колоті рани. Після вбивства правителя вони спробували звернутися до сенаторів з промовою, однак ті зі страху повтікали.

І поки одні вчені намагаються докопатися до глибин історії, інших ваблять нескінченні простори Всесвіту. Нещодавно дослідникам з Єльського інституту вдалося виявити алмазну планету. Відповідне дослідження проводилося під керівництвом Ніккі Мадхусудхани.

За словами вчених, поверхню планети 55 Cancri e складають не графіт і вода, як вважалося раніше, а, скоріше за все, графіт і алмази.

Зауважимо, що астрономам і раніше вдавалося знаходити алмазні планети, однак 55 Cancri e обертається навколо зірки, схожої на наше Сонце, а завдяки її зручному розташуванню вона вже досить добре вивчена.

За даними дослідників, приблизно третина цієї планети, яка у 8 разів важча від Землі та має радіус, який удвічі перевищує земний, повністю складається з алмазів.

Нагадаємо також, що планета 55 Cancri e була відкрита групою вчених із США і Франції. Вона розташовується в сузір'ї Рака на відстані приблизно 40 світлових років від нашої планети.

Джерело: http://www.km.ru/

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.