Вчені запропонували перевірити існування Матриці Автор: lesya · Опубліковано: 16.10.2012 09:40 · Розділ: Наука

Світ - це Матриця (фото з сайту wallpapers-master.ru)
Світ - це Матриця (фото з сайту wallpapers-master.ru)

Нещодавно група фізиків із США та Німеччини запропонували експериментальним шляхом перевірити твердження, згідно із яким всі ми і видимий нами Всесвіт є в міру достовірною комп'ютерною моделлю.

Слід зазначити, що саму гіпотезу про симуляцію, про яку зараз піде мова, сформулював ще в 2003 році відомий шведський філософ-трансгуманіст Нік Бостром. Він висловив свої погляди в статті в журналі Philosophical Quarterly. У ній вчений, беручи на озброєння різні наукові факти, намагається довести людству наступне: якщо припустити, що одного разу людство перетвориться в надцивілізацію, то поточний стан, з високою ймовірностю, є результатом моделювання процесу еволюції нашими надпотомками. До речі, науковий світ сприйняв роботи Бострома досить вороже, вони неодноразово піддавалися нищівній критиці (російський філософ Данило Медведєв написав відому статтю "Чи живемо ми в спекуляції Ніка Бострома?").

В рамках нового дослідження вчені підійшли до так званого питання симуляції з точки зору фізики. Вони припустили, що обчислення надкомп’ютера майбутнього проводяться на основі квантової хромодинаміки на дискретній числовий сітці з дуже маленьким просторовим дозволом.

На сьогоднішній день моделювання схожого типу проводиться для областей, діаметр яких складає всього кілька фемтометрів з кроком 0,1 фемтометра. Фізики розрахували, що область розміром метр на метр з тим же кроком при збереженні сучасних темпів росту обчислювальних потужностей можна буде змоделювати через півтора століття.

Згідно з результатами аналізу вчених, якщо Всесвіт являє собою комп'ютерну симуляцію, то в спектрі космічних променів на певних енергіях повинен бути обрив. І що найцікавіше: такий обрив насправді існує - це межа Грайзена - Зацепіна - Кузьміна, яка складає 50 ексаелектронвольт. Для того, щоб ця межа могла бути артефактом комп'ютерної моделі, її просторовий крок повинен бути на 11 порядків менше існуючих моделей.

Окрім того, розподіл космічних променів повинен наслідувати симетрію від сітки, на якій проводяться обчислення. А це означає, що, приміром, якщо ця сітка кубічна, то розподіл має бути сильно неізотропним. Наскільки такого роду передбачення можна перевірити існуючими технічними засобами, автори експерименту не уточнюють.

Джерело: http://lenta.ru

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.