5 фальшивих міст світу Автор: lesya · Опубліковано: 15.10.2012 23:16 · Розділ: Цікаві факти

У світі є багато міст, які повноцінними містами й назвати тяжко. Вони створювалися штучно, але тим не менше мають право так називатися. Пропонуємо 5 фальшивих міст з усього світу.

1. Бутафорські афганські села в Каліфорнії, США. В пустелі Мохаве в штаті Каліфорнія на сьогоднішній день налічується близько 15 повністю функціонуючих афганських та іракських сіл. Створені вони були спеціально для того, щоб у найменших деталях відтворити конфліктні зони на Середньому Сході. В тренувальному центрі Фрот-Ірвін мешкають сотні акторів, які зображують арабських мешканців цих сіл, що продають фрукти, працюють поліцейськими тощо. Іноді акторів «ранять» або ж вбивають у бою. У цьому військовому містечку налічується близько восьми сотень мешканців, а призначене воно для американських та канадських військових, які планують вирушити в країни Середнього Сходу.

2. Місто-знімальний майданчик в Україні. На околиці Харкова було збудовано бутафорське місто, яке стало знімальним майданчиком для фільму «Дау», присвяченого життю радянського фізика Лева Ландау.

У ньому мешкало 210 000 членів знімальної групи. Всі вони проживали в цьому штучно створеному місті, переодягнувшись в костюми сталінських часів, і вся обстановка нагадувала стиль життя 50-х років минулого століття.

Зйомки фільму розпочалися у 2006 року і тривали до 2011 року. Протягом цього періоду на території штучного міста, яке отримало назву «Інститут», його мешканці не просто грали роль та користувалися здобутками того періоду, але й жили, працювали й проводили наукові дослідження.

3. Фальшивий Париж для дезінформації німців. І хоча це місто так і не добудували, воно має цікаву історію. В роки першої світової війни німці планували увійти в Париж з повітря та розбомбити місто. Французи ж вирішили збудувати другий Париж, сподіваючись, що німецькі літаки не помітять різниці та зруйнують бутафорське місто.

Для побудови псевдопарижа було обрано район містечка Мезон-Лафітт, яке розташовувалося на відстані 24 км від центру Парижа. Було відтворено всі відомі квартали столиці, включаючи Тріумфальну арку та Паризьку оперу, а також головні промислові райони. Дерев'яні копії будинків створювалися з урахуванням найдрібніших деталей, а спеціальне освітлення забезпечувало ефект роботи на фабриках. Та незважаючи на всі старання, копію Парижа так і не завершили, оскільки війна закінчилися, а місто після війни зруйнували.

4. Міста-двійники в Китаї. Китай, який славиться своїми підробками, багатий і на штучні версії міст, створені спеціально для туристів, які хотіли б подорожувати, не покидаючи кордонів рідної країни.

Одним з таких міст є Темза, назване на честь однойменної річки в Англії. Тут можна побачити типові атрибути англійського міста: червоні телефонні будки, мощені вулиці, вікторіанські тераси, магазинчики на розі та, звичайно ж, фальшиву річку Темзу.

Окрім туманного Лондона, в китайському районі Сунцзян можна побувати у фальшивому Парижі, Відні, Нью-Йорку та Цюріху.

5. Штучний Атлантік-Сіті у Нью-Йорку, США, було створено спеціально для зйомок американського серіалу «Підпільна імперія». Спершу було збудовано дощатий настил площею 91 метр, який повинен був у найменших деталях відтворювати міський квартал Атлантік-сіті - відомий гральний центр. На будівництво бутафорного міста витратили 5 мільйонів доларів, а саме воно було виконане з винятковою точністю, відтворюючи обстановку 20-х років.

Джерело: http://wowfacts.net

Інші новини розділу