Люди, які нас дратують, уповільнюють роботу нашого мозку Автор: lesya · Опубліковано: 15.10.2012 12:55 · Розділ: Наука

Люди, які нас дратують (фото з сайту uspeshnaya.vuspehe.com)
Люди, які нас дратують (фото з сайту uspeshnaya.vuspehe.com)

Вчені твердять, що роботодавцям слід ще уважніше підходити до підбору персоналу – у колективі повинна панувати дружня атмосфера. Дослідники переконують, що люди, які викликають роздратування інших людей, знижують їхню працездатність та уповільнюють роботу мозку.

Так, нещодавно фахівці провели дослідження, в результаті якого з’ясували наступний факт: якщо людині не до душі компанія, в якій вона знаходиться, то вона може відчувати роздратування, що у свою чергу негативно позначається на роботі мозку. Результати проведеного спеціалістами дослідження опубліковані на сторінках видання The Daily Mail.

Дослідники з’ясували, що наше ставлення до людей впливає на те, яким чином мозок оцінює їхні дії. За твердженням співробітників Університету Південної Каліфорнії, які й проводили дослідження, "дзеркальний ефект", який спостерігається у людей, є дуже сильним - частини мозку, які відповідають за рухи, реагують, якщо людина бачить, що й інша людина рухається.

Та якщо ваш співрозмовник вам не подобається, процес сприйняття його рухів буде спотворюватися. Приміром, вам може видатися, що людина, яка вас дратує, рухається надто повільно, що насправді не відповідає реальності. Вчені опиралися й на результати дослідження, проведеного раніше, в ході якого вдалося з’ясувати, що люди, схожі на нас, викликають у нас більше співчуття та співпереживання.

В рамках нового дослідження добровольців розділили на дві групи. Учасників однієї групи представили спостерігачам як неонацистів, тим самим викликавши у спостерігачів негативне ставлення. Решту учасників експерименту представили спостерігачам як симпатичних людей з широким кругозором. Спостереження за двома групами піддослідних ініціювало різну активність у правій вентральній премоторній корі головного мозку спостерігачів.

Та якщо людина, яка викликала неприємні враження та асоціації, покидала приміщення, відмінності в мозковій активності зникали. При цьому мала значення безпосередня присутність негативного персонажа, оскільки відеозапис з його присутністю подібного ефекту не створював. За твердженням експертів, отримані результати доводять, що навіть на базові механізми людського організму вагомий вплив чинить соціум.

Джерело: http://e-news.com.ua/

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.