Робот-художник намалює людські сни Автор: lesya · Опубліковано: 12.10.2012 17:20 · Розділ: Нові технології

Робот-художник намалює сни (фото з engadget.com)
Робот-художник намалює сни (фото з engadget.com)

Нещодавно вчені представили світові нового робота, який читатиме людські сни. Створений фахівцями пристрій зчитуватиме людські сновидіння, спостерігаючи за сплячим, і малюватиме їх. За даними зарубіжних ЗМІ, такий незвичайний атракціон запропонувала своїм постояльцям мережа готелів Ibis, які розташовуються в Берліні, Лондоні та Парижі.

Поки що пристрій ще не пройшов випробування на людях за рамками експериментальних досліджень. Отож на даний час власники готелів перебувають в активних пошуках сорока добровольців, готових провести ніч у готельному номері під наглядом робота для створення малюнків. Під час експерименту до ліжок в номерах волонтерів в готелях Ibis підключать вісімдесят датчиків, які передаватимуть роботу найменшу інформацію про зміни положення тіла сплячого, вловлюватимуть звуки й реагуватимуть на зміну температури тіла учасників експерименту. Беручи до уваги отриману інформацію, роботизована рука всю ніч мачатиме кисть в акрилові фарби та зображуватиме авангардну картину на спеціально передбаченій для цього дошці, повідомляє mobiledevice.ru.

За словами розробників, пристрій являє собою маніпулятор, на одному з кінців якого закріплений пензель. Цей оригінальний проект отримав назву Sleep Art.

Розробники цього унікального атракціону пояснюють, що отримана картина безпосередньо залежатиме від якості сну та кількості змін положення тіла учасника експерименту. Люди, які, як правило, сплять спокійно протягом усієї ночі, найімовірніше, дозволять роботу намалювати картину з нехитрим візерунком з простих ліній. Натомість ті постояльці лондонських, паризьких і берлінських готелів мережі Ibis, які всю ніч крутяться, вертяться, постійно міняють положення тіла під час сну, можуть отримати роботи з набагато складнішим графічним візерунком.

Для того, щоб постояльці не відчували підвищення нервозності та дискомфорту через наявність кібертехніки в спальні, роботів помістять в окремій студії та підключать до датчиків за допомогою Wi-Fi. Повідомляється, що в столиці Франції, Парижі, роботи почнуть малювати сни постояльців готелів вже з 13 жовтня, 26 жовтня експериментальний робот вирушить до Берліна, а 4 листопада взяти участь у кібертворчості зможуть постояльці лондонських готелів, повідомляє Prohotel.ru.

Джерело: http://www.pravda.ru

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.