5 таємниць, навіки похованих у могилі Автор: lesya · Опубліковано: 12.10.2012 15:06 · Розділ: Цікаві факти

В тому, що багато секретів залишаються навіки похованими в могилі зі своїми носіями, ніхто не сумнівається. Однак деякі таємниці в силу історичних наслідків або через занадто високу увагу громадськості перетворюються на свого роду загадки. Ось деякі з них.


1. Аксель Ерландсон (1884 - 1964). Він був звичайним фермером, який полюбляв вирощувати дерева. У нього було хобі – надавати стовбурам дерев химерних форм. Аксель експериментував з березами, ясенами, в'язами, плакучими вербами та іншими деревами, створюючи з їхніх стовбурів петлі, серця, гвинтові сходи, зигзаги, кільця, клітки для птахів, вежі, рамки для фотографій тощо.

Зрозумівши, що його роботи користуються популярністю, чоловік створив «Tree Circus». Ерландсон зберігав свою технологію в суворій таємниці, ретельно захищаючи від шпигунів «рецепт» щеплення, яке він робив деревам. У 1964 році Аксель помер, забравши з собою в могилу секрет цієї унікальної процедури.

2. Арне Берлінг (1905 - 1986) був шведським професором математики.

Дерева Акселя
Дерева Акселя

У 1940 йому вдалося зламати німецький код, який використовувався для військово-стратегічних комунікацій. При цьому математик використовував тільки стрічку телетайп і зашифрований текст, що не завадило йому розшифрувати код, який німці вважали максимально захищеним від злому. І витратив він на це всього два тижні. Коли Берлінга запитували, як йому вдалося зробити це, він відповідав: «маг не розкриває своїх таємниць».

До речі, саме система злому кодів допомогла шведам дізнатися про план Барбаросса перед його реалізацією.

3. Джеймс Блек (1800 - 1872). Джеймс Блек був ковалем з Арканзасу, який створював знамениті на увесь світ ножі. Саме він був творцем ножа Джима Боуї, який встиг прославитися дуелями на ножах. Ножі, виготовлені Блеком, були надзвичайно жорсткими і водночас гнучкими.

Блек нікому не розкривав секретів створення своїх ножів, виготовляючи їх за шкіряною фіранкою. Дехто переконує, що Блекові вдалося розкрити секрет виробництва булатної сталі, яку використовували для виготовлення близькосхідних мечів. Джеймс Блек виготовляв ножі, які не можуть продублювати навіть зараз. А помер він в 1872 році у Вашингтоні.

4. Едвард Лідскалнін (1887 - 1951), латвійський емігрант у США, власноруч та без сторонньої допомоги збудував знаменитий кораловий замок, розташований у Флориді. Чоловік також прославився своєю незвичайною теорією магнетизму. Його ріст не перевищував 150 см, а важив він менше 50 кг, що не завадило йому втілити в життя свій грандіозний архітектурний план.

Всі камені він астрономічно інтегрував у замок, використовуючи математичні дані. В роботі він використовував тільки прості інструменти.

Коли його запитали, як йому вдалося створити щось подібне, він відповів, що в цьому насправді немає нічого складного для людини, яка знає секрет. Однак коли Ліндскалнін перевозив свій кораловий замок, він попросив водія вантажівки відвернутися в інший бік, щоб не бачити, як відбувалося завантаження і вивантаження коралових каменів. Едвард помер від недоїдання у 1951 році, так і не відкривши нікому своєї таємниці.

5. Антоніо Страдіварі (1644 - 1737). Італієць Страдіварі створював струнні інструменти - скрипки, віолончелі, гітари та арфи. Протягом століть вчені намагаються з'ясувати секрет незрівнянності його робіт.

Сучасні дослідження припускають, що вся справа тут в ретельно сформованих пластинах, які «налаштовують» резонансні частоти. Більше того, клеї та лаки, які використовував в роботі Страдіварі, теж були ретельно підібрані.

Однак до цього часу вчені так і не змогли пояснити високу якість виготовлених ним музичних інструментів.

Джерело: http://mainfun.ru

Інші новини розділу