Туристів виганяють з Берліна Автор: lesya · Опубліковано: 12.10.2012 12:50 · Розділ: Події у світі

Нещодавно мешканці Берліна розпочали акцію протесту проти величезного потоку іноземних туристів у місті. «Берлін вас не любить», - виголошують плакати, якими місцеві мешканці обклеїли стіни будівель в районі Кройцбург. У відповідь на це представники влади міста намагаються напоумити громадян, переконуючи, що туризм приносить державній скарбниці мільярди євро. І заради цього можна й потерпіти галасливі вечірки приїжджих та гостей міста.

За статистикою, Берлін став третім містом у Європі за популярністю серед туристів, поступившись лише Лондону та Парижу. Минулого року іноземці принесли берлінській казні більше 10 мільярдів євро, проте місцевих мешканців це не задовольняє. На відміну від чиновників, вони зовсім не раді іноземним гостям. На туристів тут повісили всі проблеми - від зростання цін на житло до шуму вечорами в спальних районах.

«Досить шуміти, вирушайте додому» - написано на плакаті в східному районі Фрідріхсхайн, а наклейки на світлофорах в Кройцбурзі недвозначно говорять іноземцям: «Берлін вас не любить». Натомість вітчизняний курорт Буковель, готелі якого постійно наповнені українськими та іноземними туристами, завжди радий галасливим гостям.

При вході в одну з галерей міста журналісти Daily Mail помітили ще одну табличку з образливим написом: «Вибачте, входу для хіпстера із США немає».

«Ми помітили, як місцеві мешканці ображають людей тільки за те, що вони виглядають як туристи», - розповів Девід Шустер, активіст місцевої групи, яка має намір змінити ставлення до туристів. «Берлінців обурює насамперед те, що туристи галасують на вечірках та на вулицях. Однак я впевнений, що більшість мешканців Берліна ведуть себе аналогічним чином. З єдиною різницею: вони відчувають своє природне право так себе вести», - додає він.

«Берлін тепер третє за кількістю відвідувачів місто Європи, однак може вийти так, що погане ставлення відлякає мандрівників від кафе та ресторанів», - попередив він.

На сьогоднішній день в Берліні налічується більше готельних номерів, ніж у Нью-Йорку. Місто може прийняти 126 000 постояльців, тоді як готелі Нью-Йорка одночасно можуть прийняти лише 90 000 гостей. При цьому в найближчі два роки в місті з'явиться ще 8 000 номерів.

Місцевих мешканців обурюють такі плани. Та за словами директора VisitBerlin Бурхарда Кікера учасники протестів представляють інтереси невеликої кількості населення міста. «Ми стаємо найбільш популярним туристичним напрямом, і звичайний мешканець міста пишається тим, що до нас приїжджає стільки іноземців», - переконаний він.

«Париж і Лондон домагалися такого успіху сотні років. Ми ж досягли аналогічного результату всього за двадцять», - додає він.

Джерело: http://gazetasng.ru

Інші новини розділу