Лист Ейнштейна про Бога продають за 3 млн доларів Автор: lesya · Опубліковано: 12.10.2012 08:55 · Розділ: Події у світі

Нещодавно популярний в цілому світі інтернет-аукціон eBay виставив на торги досить незвичайний лот - так званий лист Богу, написаний знаменитим фізиком Альбертом Ейнштейном, який, як відомо, був атеїстом. Стартова ціна цього рідкісного документу склала 3 мільйони доларів.

Лист, виставлений на аукціон, адресований філософу Еріху Гуткінду. Він став відповіддю на прислану Ейнштейну працю "Обери життя: біблійний заклик до повстання", попросивши вченого її прочитати та висловити свою думку. В листі Ейнштейн викладав свою точку зору на Бога і Біблію. А написаний він німецькою мовою. У листі вчений зазначає, що священна книга євреїв та християн - не що інше як "збірка поважних, та все одно примітивних легенд, які, тим не менше, є досить дитячими за своїм змістом".

Що ж стосується іудаїзму, до якого вчений належав з народження, Ейнштейн відзначає, що для нього ця релігія нічим не відрізняється від інших, називаючи її звичайнісіньким "втіленням дитячих забобонів". При цьому фізик пишався тим, що народився євреєм, не вважаючи при цьому свою націю якоюсь особливою.

Наприкінці свого життя Ейнштейн зацікавився питанням загадковості космічних процесів. Він називав їх "космічною релігією", говорячи, що "наука без релігії - обман, а релігія без науки - сліпа". Але протягом всього свого життя якихось радикальних змін в релігійних поглядах вченого так і не відбулося. Лист було написано та відправлено в січні 1954 року. Після смерті Ейнштейна він став частиною приватної колекції, де й пробув більше як півстоліття. У 2008 році його було виставлено на аукціон в Лондоні – вартість лоту склала 404 000 доларів. Тепер раритетний лист знову виставили продаж. Повідомляється, що торги триватимуть до 18 жовтня.

А трохи раніше світові показали фрагменти мозку великого вченого. Мозок Ейнштейна став головним елементом виставки "Мозок як матерія", яка проходила в Лондоні. Зауважимо, що фрагменти мозку Ейнштейна зберігаються у філадельфійському Музеї медичної історії Мюттера. Тіло Ейнштейна після смерті кремували, а прах розвіяли - так вимагав заповіт вченого. Однак лікар Томас Харві таємно витягнув мозок фізика з черепа, і протягом багатьох років зберігав його у глечику з формаліном. Харві розділив цей цінний, на його погляд, артефакт на 240 тонких зрізів. Два із них і стали експонатами лондонської виставки.

Джерело: http://www.pravda.ru

Інші новини розділу