Британський Брістоль вводить в обіг свою власну валюту Автор: lesya · Опубліковано: 10.10.2012 10:43 · Розділ: Економіка

Цими днями влада британського Брістоля ввела в обіг нову валюту - брістольський фунт. Нові гроші ходитимуть у місті нарівні з британським фунтом стерлінгів та прийматимуться за курсом 1 до 1. За твердженням авторів ідеї, нова валюта допоможе економіці міста впоратися з рецесією, яка охопила всю Європу та Британію зокрема.

Брістольська фунт увійшов в обіг ще 19 вересня. Однак розплатитися новими грошима можна тільки в одному місті - британському Брістолі.

До речі, ідея ввести власні гроші з’явилася в представників влади Брістоля ще в минулому році, однак її реалізація постійно відкладалася. За твердженням чиновників, введення брістольського фунта відкладалося через високу популярність грошей - мовляв, через велику кількість бажаючих перейти на нову валюту необхідно було надрукувати достатню кількість банкнот.

В оборот надійшли купюри номіналом 1, 5, 10 та 20 брістольських фунтів. На зворотній стороні купюри зображені відомі мешканці та визначні пам'ятки міста. Так, приміром, на купюрі в 20 брістольських фунтів зображений силует літака «Конкорд», розробки якого частково проходили в Брістолі.

П’ятифунтова купюра ілюструє довгу історію інакомислення міста - на банкноті зображена стіна з написом «О, свобода».

Представники влади міста висловили сподівання, що введення брістольського фунта допоможе економіці міста. За даними Daily Telegraph, до моменту запуску валюти в обіг вже більше ста місцевих підприємств заявили про своє бажання перейти на нові гроші.

«80% усіх коштів покидає регіон в тому випадку, коли вони виплачуються мультинаціональним корпораціям, в той же час ці 80% залишаються, якщо гроші витрачаються на місцеву торгівлю», - пояснює вигоди запровадження власної валюти один із творців брістольського фунта Кіран Мунді.

Повідомляється, що брістольський фунт в місті буде ходити нарівні з фунтом стерлінгів - у валют однакова купівельна спроможність. Однак якщо ви забажаєте обміняти фунти стерлінгів на брістольські фунти, вам доведеться заплатити комісію в розмірі 3% - ці гроші підуть на обслуговування нової валюти.

При цьому якщо комусь заманеться відкрити рахунок в банку в брістольських фунтах, вкладник автоматично отримує п’ятивідсотковий бонус. За словами експертів, відкриття рахунку в новій валюті є абсолютно безпечним, оскільки кожен брістольська фунт на депозиті забезпечується фунтом стерлінгів.

Зауважимо, що Брістоль - далеко не перше місто, яке вводить власну валюту. Раніше про випуск «нових грошей» говорили в інших містах Британії та не тільки. Однак Брістоль з півмільйонним населенням є найбільшим серед таких міст.

За офіційними даними, на сьогоднішній день в світі налічується більше 225 таких валют, з них 102 знаходяться в Європі.

Джерело: http://gazetasng.ru

Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.