Google навчиться розпізнавати обличчя на фото Автор: lesya · Опубліковано: 10.10.2012 18:36 · Розділ: Нові технології

Технологія дозволить розпізнавати обличчя (фото з proandroids.com)
Технологія дозволить розпізнавати обличчя (фото з proandroids.com)

Цими днями стало відомо, що корпорація Google уклала угоду з компанією Viewdle, спеціалісти якої розробили вельми цікаву технологію розпізнавання облич. За деякими даними, Google витратила на проект більш сорока мільйонів доларів. Про це повідомив представник Motorola Mobility – компанії, яка з недавніх пір є дочірньою компанією корпорації Google.

Саме вона й викупила Viewdle, яка, за словами представників Google, є на сьогоднішній день "провідною компанією в сфері розпізнавання зображень та жестів". Щоправда, подробиць угоди представник компанії з певних причин вирішив не розголошувати.

Але трохи згодом журналісти з'ясували, що переговори стосовно цієї угоди велися майже рік. За цей час спеціалісти Viewdle розробили сервіс, який дозволяє автоматично розпізнавати обличчя на фотографіях та ставити на них відповідні теги.

За даними спеціалістів журналу Forbes, угода була схвалена радою директорів Viewdle в ніч на 25 вересня, тоді як повідомити про неї планувалося лише 2 жовтня. Точна сума операції до цього часу зберігається в секреті. Та, за окремими даними, вона приблизно дорівнює тим сумам, які Google витратила на схожі компанії - PittPatt і Neven Vision. За першу інтернет-гігант заплатив 38 мільйонів доларів, тоді як друга коштувала 45 мільйонів. Як і Viewdle, ці стартапи також займаються розробкою технологій розпізнавання.

До речі, експерти підкреслюють той факт, що останнім часом серед великих інтернет-компаній намітилася певна тенденція: корпорації вступають в боротьбу між собою, намагаючись заманити користувачів різними сервісами, спрямованими на розпізнавання облич. Лише цього року соціальна мережа Facebook спеціально з цією метою придбала портал Face.com, отримавши у своє розпорядження додаток Photo Tagger, функції якого аналогічні тим, які пропонує українська команда Viewdle.

Зацікавлює той факт, що компанія Google вела переговори стосовно придбання з керівництвом Viewdle ще в 2008 році, а в 2011 році це ж питання піднімала Motorola Mobility.

У даному контексті нагадаємо, що Viewdle - український стартап, штаб-квартира якого знаходиться в Силіконовій долині в Каліфорнії, тоді як центри розробок розташовані в Європі, Південній Америці та на Україні. Компанія налічує всього 34 співробітників, які працюють над розробкою додатків для автоматичного позначення людей на фотознімках. Стартап був заснований Єгором Анчишкіним та Юрієм Мусатенком. Він розпочав роботу в 2006 році, і з того часу в Viewdle було вкладено близько $ 12,5 млн. З них $ 10 млн компанія отримала в рамках другого етапу інвестування в 2010 році.

Джерело: http://news4k.com

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.