Мертве море зникне через 50 років Автор: Вікторія · Опубліковано: 02.07.2009 17:07 · Розділ: Природа

Некомерційний фонд New7Wonders of Nature мав намір виключити Мертве море з переліку кандидатів на звання "Семи чудес природи" у зв'язку з відмовою палестинців від співпраці з ізраїльтянами в рамках сумісного Ізраїльсько-Йорданського проекту по порятунку унікального заповідника. Ізраїль та Йорданія виразили готовність до співпраці, проте палестинці проголосували проти. Їхній протест викликаний передбачуваною участю в проекті представників Ради поселенців Іудеї і Самарії, яких жителі Палестини вважають "окупантами" і "порушниками міжнародних конвенцій".

Список з 21 об'єкту, що претендує на це звання, повинен бути представлений на голосування інтернет-користувачів в липні цього року, а остаточне рішення буде ухвалено в 2011 році. Зараз фахівці перевіряють доцільність будівництва каналу з Червоного моря в Мертве, його екологічних наслідків для Ейлатської затоки, Мертвого моря і пустелі Арава, а також проводять аналіз рентабельності використання каналу, в рамках порятунку унікального природного заповідника.

Значна частина каналу довжиною 180 кілометрів пройде по території Йорданії. За оцінками, вартість проекту, який також передбачає створення найбільшого в світі комплексу по опрісненню води, що продукуватиме близько 800 мільйонів кубометрів питної води в рік на потреби Йорданії та Палестинської автономії, становитиме 3-4 мільярди доларів.

Мертве море, здавна відоме своїми цілющими властивостями, розміщується приблизно на 417 м нижче рівня моря. Солоність води тут складає 340 г/л, що в десятеро перевищує солоність Середземного моря. Завдяки цьому можна без зусиль триматися на поверхні води. А сіль Мертвого моря широко застосовується для виготовлення омолоджуючої косметичної продукції.

Фото взяте з сайту travelblog.org
Фото взяте з сайту travelblog.org

Слід зазначити, що за останні двадцять років рівень води в Мертвому морі значно знизився. Геологи попереджають, що подальше зниження рівня води в морі підвищить ризик виникнення землетрусів. При цьому вони відзначають, що якщо тенденція збережеться, Мертве море зникне через 50 років.

Джерела: newsru.co.il

israel-on-blog.com


Інші новини розділу