США розсекретили проект літаючої тарілки 1956 року Автор: lesya · Опубліковано: 09.10.2012 08:58 · Розділ: Цікаві факти

Літаюча тарілка США
Літаюча тарілка США

Цими днями представники відповідних спецслужб США вирішили зняти гриф секретності з архівного проекту, присвяченого розробці літаючої тарілки 1956 року. Розробкою машини займалася канадська компанія Avro Aircraft на замовлення американських військово-повітряних сил. Розробки проводилися під назвою «Проект 1794».

А тепер Національний архів США вирішив опублікувати оглядовий документ, датований 1956 роком. Передбачалося, що літальний апарат у формі тарілки обладнають системою вертикального зльоту та посадки. Його швидкість повинна була вчетверо перевищувати швидкість звуку, а передбачуваний запас автономного ходу становив 1000 морських миль (1852 км). Максимальна висота, яку повинна була розвивати літаюча тарілка, становила 30 км.

Такий літальний апарат американці розробляли в якості одного з «аргументів» холодної війни. Більше того, його навіть планували використовувати в реальних бойових діях. У тому випадку, якщо б міжконтинентальні балістичні ракети СРСР знищили бази ВПС США, літальний апарат з вертикальним злетом став би справжньою знахідкою. Для того, щоб такі далекоглядні плани можна було втілити в життя, інженери повинні були обладнати «тарілку» реактивними двигунами, які забезпечили б серйозні ходові характеристики та високу керованість апарату. На проект було виділено $ 3168000 (за сучасними мірками це приблизно $ 26,6 млн) та від 18 до 24 місяців часу.

В результаті інженерам компанії і справді вдалося збудувати робочий прототип літального апарату, який отримав назву Avrocar. Однак в дійсності ходові характеристики літаючої тарілки були набагато скромнішими, ніж на папері. «Тарілка» змогла піднятися на висоту всього лише одного метра над землею, а її максимальна швидкість не перевищувала 55 км/год. Підвищити ці показники авторам проекту так і не вдалося, тому роботу над створенням «тарілки» було остаточно припинено в 1961 році.

До речі, доповідь про Avrocar ідеально вписується у контекст загальної уфологічної істерії, яка заполонила США в п'ятдесятих роках минулого століття. Сталося це якраз після знаменитого Розуельського інциденту 1947 року. Тому в багатьох американських науково-фантастичних фільмах в 1956-57 років зображували схожі літаючі тарілки, на яких подорожували інопланетяни.

Джерело: http://www.infox.ru

Інші новини розділу