У Лондоні російський художник зіпсував безцінне полотно Марка Ротка Автор: lesya · Опубліковано: 09.10.2012 01:47 · Розділ: Події у світі

Цими днями російський художник на ім’я Володимир Уманець зізнався в тому, що це він зіпсував в галереї Tate Modern у Лондоні картину Марка Ротко, який на сьогоднішній день вважається одним з найдорожчих художників світу. Інформація про це з’явилася на сторінках видання The Guardian.

Інцидент у музеї стався 7 жовтня. Уманець під виглядом відвідувача пробрався в один із залів галереї та написав в кутку картини Ротко фломастером: "Володимир Уманець. Потенційний шматок жовтизни". Напис було зроблено англійською. Після цього зловмисник швидко покинув приміщення.

Пошкодженою виявилася картина Black on Maroon - "Чорний на коричневому", написана художником у 1958 році, яка входить в серію робіт, написаних Ротко для інтер'єрів одного з ресторанів у Нью-Йорку. За оцінками фахівців, вартість картини сягає близько 100 мільйонів доларів. Очевидці розповіли поліції, що невідомий, який залишив напис на полотні «Чорне на коричневому», довго сидів перед цим полотном і уважно вдивлявся в нього.

«Ми почули звук друкарської ручки, однак поки ми обернулися, все було скінчено, а на картині залишилося тільки розмазане чорнило», - розповів очевидець Тім Райт, який завітав у галерею зі своєю дівчиною.

Всіх відвідувачів негайно евакуювали з галереї. На даний час Tate Modern закрили для проведення розслідування.

Згодом молодий чоловік, який сам зателефонував в одну англійську газету і заявив про свою причетність до інциденту, розповів представникам ЗМІ, що не мав наміру зіпсувати картину Ротко, а "лише хотів продемонструвати різницю між мистецтвом та жовтизною". При цьому, за словами художника, йеллоізм або жовтизна «не є ні мистецтвом, ні антимистецтвом».

За даними BBC, росіянин декілька років тому приїхав до Лондона, де працював прибиральником. На сьогоднішній день поліція проводить пошуки Уманця. На даний час уже видано ордер на його арешт.

«Я впевнений, що якщо картину Ротко відреставрують та зітруть мій підпис - вона знизиться в ціні, однак те, що я зробив, через кілька років суттєво підвищить її вартість», - прокоментував свій вчинок Уманець.

Уманець при цьому заявив, що поважає Ротко, та вважає його однією з найвидатніших постатей в сучасному мистецтві.

«Я не вважаю, що зроблене мною - це кримінальний злочин. Та якщо поліція має намір заарештувати мене, нехай заарештовує. Я не проти», - говорить він.

Згідно з опублікованим в Мережі маніфестом, «йеллоізм» - це художній напрям у мистецтві, представниками якого на сьогоднішній день є лише дві особи: Володимир Уманець та Марчін Лодіга.

Нагадаємо також, що художник Марк Ротко народився 25 вересня 1903 в російському місті Двінська. У 1913 він з батьками переїхав до Портленда. Найбільш знаменитими його роботами є абстрактні картини, які складаються зі смуг, що представляють кілька колірних зон. На сьогоднішній день він вважається одним з найвідоміших живописців в післявоєнні роки ХХ століття. А його картину «Помаранчеве, червоне, жовте» було нещодавно продано за $ 86,9 млн.

Джерело: http://www.gazeta.ru/

Інші новини розділу