У Франції збудували дім-примару Автор: lesya · Опубліковано: 08.10.2012 19:02 · Розділ: Події у світі

Недавно в невеликій французької комуні на північному сході Франції закінчилися дизайнерські роботи з реставрації старовинного будинку. Реставрація проводилася на честь двадцятиріччя центру сучасного мистецтва Delme, розташованого неподалік. Талановитим дизайнерам вдалося перетворити звичайний старий будинок у справжнісінький дім-примару.

Роботи проводилися під керівництвом двох французьких дизайнерів Крістофа Бердагера (Christophe Berdaguer) та Марі Пежю (Marie Péjus), які влаштували справжнє свято мешканцям Дельма (регіон Лотарингія). Дизайнери взялися за реставрацію старовинної будівлі, розташованої поблизу міського центру сучасного мистецтва.

До речі, дім недарма вирішили перетворити у примару - раніше в цій будівлі знаходилася в'язниця, потім - похоронне бюро та навіть школа. А тепер споруда перетворилася у справжній шедевр або міні-музей з відкритим для відвідувачів доступом.

Будинок отримав назву Gue(ho)st House - це гра слів, де англійські лексеми guest, що означає гість, та host, перекладається як господар, трансформувалися в лексему ghost - з англійської привид, примара.

Реконструкцію «будинку-примари» було приурочено до 20-ї річниці відкриття центру сучасного мистецтва синагоги де Delme. Центр, до речі, розташований в приміщенні колишньої синагоги 19-го століття.

Дім-привид до реставрації
Дім-привид до реставрації

За словами експертів, такої дивовижної та навіть трохи дивної будівлі немає ні в одній країні світу. Будинок-примара вже опинився в центрі уваги місцевих мешканців і туристів зі всіх регіонів Франції, а також зарубіжних відвідувачів. Всі неодмінно хочуть сфотографуватися поруч з першим у світі домом-привидом.

До речі, для реставрації знадобилися найпростіші будівельні матеріали – полістирол та звичайнісінька біла фарба. І, звісно, майстерність та хист талановитих дизайнерів.

Раніше будинок нічим не відрізнявся від інших будівель-ровесників. Французькі дизайнери вирішили показати світові, як трохи фантазії та уяви і трохи будівельних матеріалів можуть допомогти перетворити нічим непримітну споруду в конструкцію, яка привертає всезагальну увагу.

Дехто жартує з приводу реставрації будівлі: мовляв, головне, щоб у цьому своєрідному домі тепер не оселилися справжні привиди. Адже історія цього старовинного будинку є найсприятливішою для появи примар…

Джерело: http://infuture.ru

Інші новини розділу