Лиса голова - запорука успіху Автор: lesya · Опубліковано: 08.10.2012 15:24 · Розділ: Наука

Вчені з’ясували, що люди в більшості своїй схильні сприймати лисих чоловіків як більш сильних, більш спортивних у порівнянні зі своїми «волосатими» товаришами. Ще їх вважають кращими та більш успішними керівниками.

Нове дослідження проводилося під керівництвом викладача управління інформацією Альберта Маннеса з університету Уортон-Скул в Пенсільванії. Спеціалісти довели, що в лисіючих чоловіків, як правило, самооцінка занижена. Натомість ті, хто зважується на рішучий крок, повністю зголюючи рідке волосся, навпаки, покращують свій імідж.

Лисі чоловіки здаються сильнішими (фото з сайту photosota.com)
Лисі чоловіки здаються сильнішими (фото з сайту photosota.com)

"Важливим відкриттям у нашому дослідженні став той факт, що сприйняття лідерських якостей та інших рис характеру людини залежить від дуже специфічних рис, які не мають анінайменшого відношення до здібностей людини", - пояснюють фахівці.

Поштовхом для дослідження властивостей голеної голови стала власна лиса голова Маннеса. В рамках дослідження вчений провів три експерименти, результати яких описав у своїй статті "Голені скальпи та сприйняття чоловічого домінування".

В рамках першого експерименту учасникам дослідження пропонувалося переглянути фотографії кількох однаково одягнених чоловіків приблизно одного віку, серед яких були як лисі чоловіки, так і чоловіки з пишною шевелюрою. Піддослідні повинні були оцінити їх за зовнішнім виглядом, визначивши, наскільки впливовим та авторитетним виглядав кожен з них. В результаті експерименту виявилося, що чоловіки з поголеною головою сприймалися як більш мужні та домінантні в порівнянні з іншими представниками сильної статі, у яких росте на голові волосся.

Після цього в ході двох інших експериментів Маннес попросив респондентів порівняти фотографії чоловіків із шевелюрою з їхніми ж зображеннями, але "поголеними" за допомогою комп'ютера. Піддослідні повинні були прокоментувати усні описи людей. Вчені визначили, що лисі чоловіки здаються вищими (приблизно, на 2,5 см) та сильнішими (на цілих 13%), ніж вони є насправді. Окрім того, бритоголовим чоловікам приписують сильні лідерські якості.

Проте у голеної голови є ціла низка своїх мінусів. В результаті проведеного дослідження виявилося, що лисі чоловіки здаються менш привабливими та старшими, ніж насправді. Та незважаючи на це, їх все одно оцінюють набагато вище, ніж лисіючих представників сильної статі або ж чоловіків з рідким волоссям.

Джерело: http://www.newsru.com

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.