Вчені пояснили, чому чоловіки так люблять жіночі груди Автор: lesya · Опубліковано: 08.10.2012 12:28 · Розділ: Наука

Чоловіки обожнюють жіночі груди (фото з liveinternet.ru)
Чоловіки обожнюють жіночі груди (фото з liveinternet.ru)

Нещодавно вчені вирішили дати наукове пояснення незрозумілому потягу сильної половини людства до жіночих грудей. Дослідження проводилося під керівництвом невролога Ларрі Янга, професора психології з Університету Еморі, який займається вивченням неврологічних підстав складної соціальної поведінки. За словами фахівця, в ході еволюції ще в стародавні часи у людини розвився нервовий ланцюг, який спочатку призначався для посилення зв'язку матері з новонародженим немовлям під час годування грудьми. Сьогодні ж цей нервовий ланцюг служить для підтримки зв'язку між партнерами. Виходить, що чоловіки, як і діти, люблять жіночі груди.

Коли соски жінки стимулюються під час годування грудьми, в її кров і мозок викидається нейрохімічна речовина окситоцин, яку ще називають любовним наркотиком. Цей процес допомагає жінці зосередити увагу та емоційну прихильність на дитині. Однак дослідники з’ясували, що в жінок ця схема циркуляції речовини призначена не лише для дітей.

Так, стимуляція сосків підсилює сексуальне збудження у більшості жінок. За словами фахівців, така стимуляція активує ті ж ділянки мозку, що й вагінальна або кліторна стимуляція. Тому коли статевий партнер торкається грудей, масажує або покусує їх, це провокує викид окситоцину в мозок жінки. Тобто спостерігаємо той же процес, що й при годуванні дитини грудьми, пояснює Янг. Однак у цьому випадку окситоцин дозволяє жінці зосередити увагу на статевому партнері, викликаючи бажання вступити в статевий зв'язок з цією людиною.

При цьому внаслідок еволюції чоловікам подобається стимулювати груди жінки. За словами вченого, потяг до грудей - це результат організації мозку у хлопців, коли вони вступають в період статевого дозрівання. Така організація чоловічого мозку змушує їх цікавитися жіночими грудьми у сексуальному контексті, і її було обрано а в ході еволюції. В результаті активізації нервового ланцюга жіночої прихильності між партнерами утворюється міцний союз. Ця поведінка розвивалася для стимуляції материнських почуттів жінки.

Чому ж еволюційна зміна торкнулася тільки людей, обійшовши інших ссавців, які також годують грудьми? Причиною цьому Янг вважає моногамні відносини, які відсутні у 97 відсотків ссавців. «Важливим у даному контексті є і той факт, що ми, люди, займаємося коханням лицем до лиця, а це дає набагато більше можливостей стимуляції сосків під час сексу. Так, приміром, у моногамних мишей-полівок соски спрямовані до землі, і вони спарюються ззаду, тому ця риса в них відсутня, - пояснює учений. - Можливо, природа нашої сексуальності надала нам оптимальний доступ до грудей».

Теорію Янга одразу ж піддали критиці. За словами низки антропологів, еволюційним біологам слід враховувати культурні особливості окремих народів. Приміром, в деяких африканських племенах жінки не прикривають грудей, тому чоловіки не вважають їх такими звабливими.

У відповідь на це Янг говорить, що неприкриті груди зовсім не означають, що їхня стимуляція не входить в прелюдію в таких культурах.

Джерело: http://www.facepla.net

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.