Картина відомої художниці розлютила королівську сім'ю Швеції Автор: lesya · Опубліковано: 06.10.2012 08:10 · Розділ: Події у світі

Цими днями у Швеції розгорівся гучний скандал, в центрі якого опинилася робота відомої художниці та фотографа Елізабет Ольсон Валін, представлена на одній з виставок у Белграді. На полотні жінка зобразила шведського короля Карла XVI Густава, який поїдає піцу з оголеного тіла поп-співачки Камілли Хенемарк, з якою він раніше крутив роман. Про це повідомляє шведське видання The Local. Досить образливо художниця змалювала і королеву Швеції - вона, плазуючи на колінах, відтирає з підлоги зображення свастики.

«Існують межі терпінню. Ця робота є насправді образливою і шкідливою, вона таїть в собі погані наміри», - заявив з цього приводу представник двору в офіційному повідомленні.

Однак смілива та епатажна художниця вибачатися за своє творіння не збирається. За її словами, король проводив занадто багато часу в підозрілих закладах, а її робота всього-на-всього "показує, як обходяться з жінками в клубах подібного роду".

За зізнанням Валін, ідея написати скандальну картину у неї з’явилася після прочитання не менш скандальної книги Томаса Сйоберга, Тове Мейєра і Деан Раушер під назвою "Карл XVI Густав - монарх мимоволі", яка вийшла в світ у 2010 році. У ній детально розповідалося про гріхи молодості шанованого сьогодні короля. Саме з цієї книги й було взято образи відомих чоловіків, які знаходяться в оточенні короля на картині. З неї ж Валін черпала інформацію про роман короля з Каміллою Хенемарк.

"Це насправді потужний образ. Такі образи, раз побачивши, вже не зітреш зі своєї свідомості", - говорить Валін.

Втім, жінка підкреслює, що вона зовсім "не затятий анти-рояліст". Проблема тут зовсім в іншому: у Швеції, на думку художниці, не вистачає витонченої культури сатири. "У нас в Швеції сатири дуже мало. Вона недостатньо розвинена. Ми не сміємо висловлювати свою думку і вже тим більше вступати в дискусію", - пояснює митець.

На підтримку такої сатири в Швеції став шведський журнал Tiden, який надрукував картину, а його видавець Даніель Сухоне заявив, що готовий навіть понести покарання за своє рішення, якщо того зажадає закон.

Нагадаємо також, що останнім часом представники королівських сімей один за другим піддаються нападам журналістів. Кількома тижнями раніше французький журнал опублікував фотографій оголеної герцогині Кейт, яка відпочивала разом зі своїм чоловіком принцом Вільямом в маєтку його дядька. А ще перед цим світові ЗМІ рясніли фотографіями оголеного принца Гаррі, який «зганьбився» на вечірці у Лас-Вегасі.

Джерело: MIGnews.com

Інші новини розділу