Вчені записали розмови рослин Автор: lesya · Опубліковано: 05.10.2012 12:38 · Розділ: Природа

Вчені вже давно з'ясували, що рослини мають інтелект, пам'ять та володіють емоціями - від страху до співчуття. Тепер дослідники задалися питанням: якщо рослини настільки схожі на нас, чи можуть вони розмовляти?

Те, що рослини спілкуються між собою за допомогою хімічних сигналів, було відомо давно. Однак питання про те, чи видають вони звуки, протягом тривалого часу вважалося абсурдним, головним чином тому, що раніше не було апаратури, здатної уловити надто слабкі коливання.

Однак нещодавно британських біологи у співпраці зі своїми австралійськими колегами під керівництвом Моніки Гальяно з Університету Північної Австралії в Перті вирішили за допомогою високочутливих датчиків дослідити молодий екземпляр звичайної кукурудзи.

Коріння рослини разом з апаратурою опустили у воду. Лазерний віброметр зафіксував регулярно повторювані звуки, схожі на клацання, з частотою близько 220 герц. Вчені ще раз перевірили і пересвідчилися - корінці дійсно розмовляли. Кожен корінь-розвідник, який обганяв своїх побратимів за темпами зростання, посилав іншим сигнали про те, в якому напрямку можна рухатися.

Рослини розмовляють
Рослини розмовляють

Вчені почали «спілкуватися» з кукурудзою, посилаючи корінцям звукові сигнали аналогічної частоти. У відповідь на це корінці слухняно потягнулися за джерелом звуку, міняючи свій напрямок кожного разу, як дослідники переміщали джерело звуку.

Відкриття, зроблене британцями, частково пояснює експеримент, проведений в 1973 році, коли вчені вирішили дослідити, як впливає музика на рослини. Одній групі овочів давали слухати спокійні мелодії, іншій - хард-рок. Рослини з першої групи трохи схилялася до джерела музики і були абсолютно здоровими, тоді як решта рослин виростали високими і відхилялися від приймача. Їхнє листя було хворим і вицвілим.Результати цього експерименту й дали вченим змогу говорити про шкоду рок-музики.

А в той час група вчених під керівництвом Миколи Наумова з Інституту прикладної математики імені Келдиша вирішила записати «голоси» овочів і фруктів. Овочі поміщали у спеціальний футляр, чутливий до елементарних частинок електромагнітного поля. Випромінювані плодами фотони перетворювали у відповідні звуки. Дослідники виявили, що веселе рум'яне яблуко на гілці насправді монотонно та дуже жалібно пищить, тоді як вираз «бадьорий, як огірочок» і справді відповідає оптимістичному та веселому концерту хрусткого овоча.

Джерело: http://www.facepla.net

Інші новини розділу