Вчені назвали паливом майбутнього рідке повітря Автор: lesya · Опубліковано: 04.10.2012 17:20 · Розділ: Нові технології

Рідке повітря замінить бензин (фото з dni.ru)
Рідке повітря замінить бензин (фото з dni.ru)

Експерти вважають, що в недалекому майбутньому на зміну традиційному пальному прийде… повітря. Щоправда, не в такому вигляді, як ми звикли його сприймати, а в рідкому.

Спеціалісти переконують, що рідке повітря можна використовувати в якості пального, при чому не лише для автомобілів, але й для електростанцій. Такого висновку дійшли британські вчені з Інституту інженерів-механіків, які, опираючи на результати багаторічних досліджень, стверджують, що "нове пальне" зможе конкурувати з електробатареями та воднем в якості стабільного енергосховища.

За словами дослідників, звичайне повітря, яке не містить водяної пари та вуглекислого газу, може акумулювати енергію в рідкому стані при охолодженні до 190 градусів за Цельсієм. Температура навколишнього середовища нагріватиме охолоджене повітря і перетворюватиме його на газ. Останній у свою чергу, розширюючись, штовхає поршень, - так само, як традиційна бензинова суміш. Більше того, "вихлоп" у такого двигуна - просто холодне повітря.

За словами розробників, виробництво такого двигуна коштуватиме дешевше, ніж виробництво та обслуговування електричних батарей для електрокарів. Такий двигун, переконують спеціалісти, вироблятиме велику кількість енергії. До того ж, він безпечний, а заправка автомобіля з двигуном, який їздитиме на повітрі, не буде довгою і трудомісткою.

За статистикою, дорожній транспорт викидає в атмосферу до 17 відсотків від загального обсягу викидів вуглекислого газу. Тому шлях до ефективності у використанні автомобільного палива повинен бути скоріше еволюційним, ніж революційним. За твердженням фахівців, він може проходити за трьома стратегіям: покращення технологій, підвищення ефективності двигуна внутрішнього згорання та зниження ваги легкових автомобілів; ширше використання гібридних двигунів; технологічний прорив, який може прийти в галузь ззовні.

Стимулювання цього сектора з боку урядів – річ, звісно, необхідна, однак не може бути вирішальним фактором. Двигуном прогресу може стати зацікавленість споживачів у енергоефективності через високу ціну пального.

Зауважимо, що заява вчених про те, що екологічною альтернативою пального може стати звичайне повітря, особливо актуальна у контексті боротьби з глобальним потеплінням, яке, як вважають деякі вчені, викликане підвищенням викидів вуглекислого газу в атмосферу. Схвильовані екологічною ситуацією, вчені шукають нові способи та методи пересування, які б допомогли максимально знизити шкідливий вплив людства на атмосферу.

Джерело: http://www.pravda.ru/

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.