ТОП-5 напоїв, що вгамують спрагу Автор: Вікторія · Опубліковано: 02.07.2009 11:50 · Розділ: Цікаві факти

Експерти, провівши відповідні дослідження, склали рейтинг напоїв, що здатні втамувати спрагу. За їх висновками, топ-5 очолює вода з лимоном. Лимонна та аскорбінова кислоти, що містяться в лимоні, підвищують слиновиділення. Таким чином, зменшується сухість в роті і спрага проходить. Вживати "лимонну" воду потрібно не крижаною, а злегка охолодженою.

Трохи нижче в рейтингу розмістилася слабогазована мінеральна вода. Напій з невеликою кількістю бульбашок вгамовує спрагу краще ніж негазований або сильногазований.

Третю сходинку посідає квас. В ньому містяться кислоти, здатні подолати сухість в роті. Вони розріджують кров, в результаті чого поліпшується кровообіг і організм швидше насичується вологою.

На четвертому місці - айран і тан. Ці, подібні до квасу напої, також вгамовують спрагу. У супермаркетах найчастіше представлений напій "Айран-тан". Якщо по якихось причинах цей продукт не сподобався, перемогти спрагу допоможе звичайна сироватка.

А заключає п’ятірку напоїв гарячий чай. Саме гарячий, а не холодний чай допоможе напитися в спеку. Секрет гарячого чаю простий: від нього розширюються судини, підвищується потовиділення, а з ним виходить і надлишок тепла. За рахунок цього організм охолоджується.

Джерело askwoman.ru


Інші новини розділу