Занепад чоловіків - міф? Автор: lesya · Опубліковано: 04.10.2012 12:55 · Розділ: Суспільство

Жінки працюють більше за чоловіків, а заробляють менше (фото з vpoltave.pl.ua)
Жінки працюють більше за чоловіків, а заробляють менше (фото з vpoltave.pl.ua)

Якщо глянути на заголовки і підзаголовки книг, які виходять останнім часом, можна виявити, що жінки стали «Багатою статтю» («The Richer Sex»), що «Сходження жінок перетворило чоловіків у хлопчиків» («The Rise of Women Has Turned Men Into Boys») і що, можливо, ми навіть є свідками «Кінця чоловіків» («The End of Men»). Деякі автор цих книг по-справжньому переконані, що вже дуже скоро годувальниками в більшості сімей стануть жінки, в середньому класі дружини будуть командувати чоловіками, а деморалізовані холостяки шукатимуть притулку у вічному отроцтві.

Виникає справедливе запитання: чому ж тоді чоловіки продовжують контролювати найбільш важливі галузі економіки, їм дістаються майже всі місця у списку найбагатших людей світу, і вони, як і раніше, заробляють більше, ніж жінки з аналогічними навичками та освітою?

Справа в тому, що ці книги відображають насамперед той перерозподіл влади, який стався за останні півстоліття, щоправда, в надзвичайно перебільшеному вигляді. Так, 50 років тому кожен американець чоловічої статі користувався так званими «дивідендами патріархату» - свого роду програмою позитивної дискримінації для чоловіків.

І хоча розмір цих дивідендів залежав від раси і класу, всі без винятку чоловіки могли розраховувати на привабливі робочі місця та на просування по службі, не звертаючи увагу на жінок. Тобто жінки конкурентами для чоловіків не були. Тому чоловік після школи заробляв більше, ніж жінка після коледжу. Що ж стосується сім’ї, то ці своєрідні дивіденди патріархату давали чоловікові право вирішувати, де сім'я мешкатиме, а також право приймати односторонні фінансові рішення. Чоловічі привілеї навіть вважалися важливішими, ніж необхідність згоди жінки на секс - подружнє зґвалтування не вважалося злочином.

Скорочення цих чоловічих пільг та розширення прав жінок змінило життя в багатьох країнах, однак воно аж ніяк не породило матріархату. І хоча зарплати жінок десятиліттями стрімко зростали, тоді як реальні зарплати більшості чоловіків залишалися на місці, в середньому жінки зараз заробляють менше чоловіків. Причина тому – набагато нижчий вихідний рівень заробітних плат чоловіків та жінок.

Прихильники ідеї про жінок як про «багату стать» полюбляють приводити в приклад кілька великих міст (у США), в яких незаміжні і бездітні тридцятилітні жінки в середньому заробляють більше, ніж чоловіки того ж віку. Однак цей ефект зумовлений вкрай високими частками високоосвічених незаміжніх білих жінок та молодих, малоосвічених, низькооплачуваних чоловіків-латиноамериканців. Тому заробляти більше, ніж чоловік, який поступається за освітою, - це зовсім не означає заробляти стільки ж, скільки й чоловік з тим же рівнем освіти.

При цьому серед неодружених бездітних городян у віці від 22 до 30 років одного освітнього рівня чоловіки заробляють більше, ніж жінки, в кожній з категорій. Такого висновку дійшли соціологи з Мерілендського університету на чолі з Філіпом Коеном (Philip Cohen).

Взагалі якщо проаналізувати всі дані та процентні співвідношення, то стає зрозумілим, що сильно перебільшується не лише сходження жінок, але й захід чоловіків. Насправді ж все виглядає зовсім по-іншому…

Джерело: http://gazetasng.ru/

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.