Експерти підрахували, скільки мирних жителів загине від удару по ядерних об'єктах Ірану Автор: lesya · Опубліковано: 04.10.2012 10:49 · Розділ: Події у світі

Знищення зброї Ірану потягне загибель тисяч
Знищення зброї Ірану потягне загибель тисяч

У контексті загострення взаємин між Ізраїлем та Іраном експерти вирішили помислити над тим, якої шкоди людству завдасть примусове знищення ядерних об’єктів Ірану. З’ясувалося, що від удару по ядерних точках в Ірані загине дуже багато цивільних осіб. Цими днями експерти вирішили оприлюднити результати своїх розрахунків, представивши приблизну оцінку наслідків ракетного удару по ядерних об'єктах Ірану.

За даними журналу «Time», наслідком такого удару стануть, згідно з доповіддю, численні жертви серед цивільного населення країни. У статті наголошується, що численні об'єкти ядерної програми Ірану знаходяться в безпосередній близькості від великих населених пунктів.

Приміром, у доповіді зазначається, що токсичні викиди від удару по ядерному об'єкту в околицях Ісфахана, який має значні запаси гексафториду урану, досягнуть центру міста вже через одну годину після вибуху. При цьому, за словами авторів роботи, кількість постраждалих, які піддадуться радіаційному та токсичному впливу, може досягти 300 тисяч осіб, з яких 70-80 тисяч осіб загинуть одразу ж.

Автори дослідження попереджають, що наслідком знищення ядерних об’єктів стане тривале токсичне та радіаційне забруднення місцевості. При оцінюванні можливих наслідків удару по іранських ядерних об'єктах фахівці провели аналогію з бхопальскою катастрофою та Чорнобилем.

"Нам доводиться говорити про катастрофу, таку ж як в Бхопалі та Чорнобилі", - говорить один з авторів доповіді Хосроя Семнані.

У даному контексті нагадаємо, що Ізраїль, стурбований прогресом ядерної програми Ірану, пропонує військове вирішення проблеми.

А в той час зарубіжні ЗМІ рясніють іншою, не менш безрадісною інформацією. Цими днями з’явилися повідомлення про те, що Третю світову повинен розпочати Китай. Однак експерти говорять, що всі видання, які опублікували інформацію, - близькі до США, отож і прогнози навряд чи можна вважати достовірними.

Перша така стаття з’явилася на сторінках японського The Diplomat, а написав її Джеймс Холмс. Вона отримала страхітливу назву «Кошмарний сценарій: війна між США і Китаєм». Таких статей у серії п’ять. В статті детально описується співвідношення сил, розглядається перспектива морської війни США та Китаю. Однак про перспективи самого конфлікту не говориться ні слова. Тому експерти вважають такі прогнози зробленими на замовлення США.

Джерело: http://oko-planet.su

Інші новини розділу