Фахівці розповіли, як відповідати на питання-пастки на співбесідах Автор: lesya · Опубліковано: 03.10.2012 14:42 · Розділ: Суспільство

Питання-пастки зможуть загнати в глухий кут (фото з masters.donntu.edu.ua)
Питання-пастки зможуть загнати в глухий кут (фото з masters.donntu.edu.ua)

Нещодавно фахівці вирішили допомогти всім тим, хто перебуває в активному пошуку роботи. Вони розповіли, як правильно відповідати на питання-пастки на співбесідах. Справа в тому, що абсурдні запитання і не передбачають точних відповідей.

Ці питання-пастки знаходяться поза контекстом і здоровим глуздом, але їх останнім часом все частіше використовують на співбесідах при прийомі на роботу. Найчастіше їх задають тоді, коли співбесіда наближається до свого логічного завершення, і кандидат помітно розслабляється. Присутній у цих запитаннях абсурд вибиває співрозмовника з колії – тут не допоможуть завчені фрази та показна старанність.

«Питання-пастки або brainteaser (від англійського «головоломки») задаються поза яким-небудь контекстом. Вони можуть поставити в безвихідь навіть найдосвідченішого співрозмовника», - говорить Йонас Сейферт (Jonas Seyfferth), автор книги "Питання-пастки під час співбесіди". Спеціаліст радить готуватися до таких запитань заздалегідь, а приклади ви можете знайти в спеціальних опитувальних листах. "Якщо вам вдасться зрозуміти основний принцип дії цих запитань, - продовжує Сейферт, - ви відчуватимете себе на співбесіді набагато впевненіше".

За словами фахівця, абсурдні запитання не передбачають точних відповідей. Тут береться до уваги хід логічних побудов і принципова готовність до вирішення завдань нового типу.

Для прикладу Сейферт наводить питання, яке було на одній зі співбесід. На запитання "Скільки кішок живе в Німеччині?" експерт Йонас Сейферт пропонує наступний варіант відповіді. Підрахувавши кількість кішок серед своїх знайомих, можна дійти висновку, що на сто осіб припадає близько п'яти кішок. Якщо ж це значення зіставити з 80-мільйонним населенням Німеччини, то ми отримаємо 4 мільйони кішок.

Йдемо далі. Безпритульних кішок в Німеччині небагато – нехай буде близько ста тисяч. Ще з півмільйона можна назбирати, якщо порахувати тих, хто живе в зоопарках та притулках. І що у нас виходить? 4,6 мільйона кішок. Відповідь майже вірна. Німецький центральний союз зоологічних підприємств нарахував у Німеччині 6,7 мільйона кішок.

В принципі, якщо неупереджено оцінити церемонію співбесіди, вже сама вона може видатися досить абсурдною. А особливо абсурдною є популярна сьогодні концепція питань-пасток. При такому підході ці питання є єдиним острівцем здорового глузду - вони принаймні ламають формальний порядок дії, змушуючи претендента хоч на мить вийти з ролі.

Отож якщо ж ви не хочете ризикувати і давати таку ж абсурдну відповідь, то краще, що ви можете зробити, це оцінити дотепність співрозмовника легкою усмішкою і негайно приступати до вирішення завдання.

Однак вирішувати його доведеться вголос, коментуючи етапи рішення та проміжні результати, оскільки спроба видати точну відповідь після п'яти хвилин мовчання означатиме, що ви не впоралися, зазначає експерт.

Джерело: http://korrespondent.net/

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.