Первісними художниками були жінки Автор: Вікторія · Опубліковано: 02.07.2009 10:04 · Розділ: Культура

Після ретельного вивчення відбитків долонь найвідоміших зразків наскального живопису кам'яного століття встановлено, що в основному ці картини малювали жінки. А в наш час, лише у минулому столітті, коли дочки Єви добилися рівноправ'я з чоловіками, з'явилася вражаюча кількість прекрасних живописців жіночої статі.

Протягом попередніх двох тисяч років ікони, портрети великосвітських персон та картини релігійного змісту малювали здебільшого чоловіки. Але, як з'ясував Дін Сноу з Університету штату Пенсільванія, в кам'яному столітті такого поділу не спостерігалося, навіть навпаки – більшість стародавніх малюнків нанесена на стіни печер первісними жінками. Хоча традиційно вважалося, що малювали чоловіки.

Дін Сноу вивчав не самі малюнки, а підписи під ними, які, зазвичай, були відбитками долонь художника. Він провів ретельні вимірювання довжини пальців та співвідношення цих довжин у великої кількості людей і виявив чіткі відмінності між величинами у чоловіків та жінок. А потім, порівнюючи отримані параметри з власними вимірюваннями в печерах Пеш-Мерль у Франції (вік відбитків долонь досягає 25 тисяч років) і Ель-Кастільйо в Іспанії (вік відбитків становить 28 тисяч років), він зробив висновок - це жіночі долоні.

А причиною цьому, на думку вчених, є те, що в чоловіків активніше розвинена ліва півкуля мозку, що відповідає за аналітику та раціональне мислення. Саме тому серед математиків і фізиків жінок зовсім небагато. Зате у них набагато краще працює права півкуля і, відповідно, більш розвинене образне та емоційне сприйняття світу, яке необхідне для творчої діяльності.

Сучасні жінки змогли зайнятися вільним живописом лише тоді, коли були зняті соціальні обмеження. І відразу ж з'явилися прекрасні художниці. Серед українських майстринь не можна не згадати народну художницю України, лауреата Державної премії України ім.Т.Г. Шевченка, Марію Приймаченко, народних художниць Катерину Білокур та Тетяну Галькун, мистецтвознавця та художницю Аркадію Оленську-Петришин, відомих митців Ольгу Кузнєцову (Колембет) та Аллу Аніщєнко, а також представницю сучасного українського мистецтва, Олену Придувалову

Джерело claw.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?