Вчені з'ясували, що в найдавнішої статуї буддійського бога позаземне походження Автор: lesya · Опубліковано: 28.09.2012 15:35 · Розділ: Наука

Нещодавно німецькі вчені, досліджуючи найдавнішу статую буддизму, знайдену свого часу в Тібеті, з’ясували дуже цікавий факт. Виявляється, у стародавньої статуї буддійського бога позаземне походження.

Так, статуя буддистського бога Вайшравани, який вважається богом багатства або війни та хранителем півночі, була вирізана з атакситу, вкрай рідкісного класу залізного метеорита з надзвичайно високим вмістом нікелю.

Статуя виготовлена з метеорита
Статуя виготовлена з метеорита

Дослідження проводилося під керівництвом Елмера Бухнера (Elmar Buchner) з університету Штутгарта (University of Stuttgart). За його словами, статуя була виготовлена із залізного метеорита, з фрагменту метеорита Чінг (Chinga), який впав у районі Монголії та Сибіру близько 15000 років тому.

Статуя відома під назвою Iron Man, що в перекладі означає «Залізна людина». Її було виявлено в 1938 році експедицією під керівництвом Ернста Шефера (Ernst Schäfer), яка проводилася за підтримки Генріха Гіммлера. Метою експедиції було вивчення та дослідження земель Тибету для пошуку витоків арійської раси.

Невідомо, як саме було виявлено скульптуру, однак подейкують, що велика свастика, висічена в центрі фігури, спонукала дослідників взяти її з собою до Німеччини.

У Німеччині статуя «Iron Man» потрапила до рук приватного колекціонера. Вона була частиною приватної колекції аж до 2009 року. А три роки тому її було продано з аукціону, після чого статуя опинилася в полі зору вчених.

Ця найстаріша статуя буддійського бога важить більше десяти кілограмів. Елмер Бухнер (Elmar Buchner) разом з колегами припустили, що художник, який створив статую з дуже важкого метеорита, скоріше за все, знав про специфічне походження матеріалу. За твердженням дослідників, в доісторичні часи представники більшості культур пов'язували падіння метеоритів із посланням від богів.

Елмер Бухнер переконує, що статуя була створена близько тисячоліття тому. Однак точний вік статуї на сьогоднішній день вченим визначити так і не вдалося.

З історії відомо, що інші метеорити неодноразово ставали предметами поклоніння, їм приписували божественне походження. Однак статуя «Iron Man» є насправді унікальною.

Елмер Бухнер на завершення додав: «Це єдина відома на сьогоднішній день фігура людини, виготовлена з метеорита, тому її неможливо ні з чим порівняти, оцінюючи вартість. Тільки з урахуванням походження матеріалу вартість статуї може скласти $ 20 000, та якщо ми оцінили вік статуї вірно, то вона безцінна».

Джерело: http://infuture.ru

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.