Шкільні друзі зможуть передбачити ваше майбутнє Автор: lesya · Опубліковано: 26.09.2012 21:25 · Розділ: Суспільство

Однолітки знають, що трапиться з вами в майбутньому
Однолітки знають, що трапиться з вами в майбутньому

Вчені провели дослідження, в результаті якого з’ясували, що те, ким ви станете в майбутньому, добре відомо вашим шкільним друзям. Справа в тому, що друзі дитинства знають нас набагато краще, ніж ми самі, тому ніхто не зможе більш точно передбачити, як складеться наша доля, ніж це зроблять однолітки з початкової школи, переконують канадські вчені.

Дослідження проводилося під керівництвом викладача факультету психології в університеті Конкордії у Монреалі Лізи Сербін та аспірантки Алекси Мартін-Стор. Дослідження розпочалося ще в 1976 році. Протягом довгих 35 років вчені в рамках дослідження спостерігали за дорослішанням і розвитком двох поколінь дітей.

Перші дані було зібрано в 1976 і 1977 роках: учням перших, других і сьомих класів пропонували заповнить анкету, в якій їх змушували оцінити своїх однокласників з точки зору агресії, симпатичності та соціальної ізоляції. Після цього діти заповнювали схожу анкету про себе, і на цьому їхня безпосередня участь в експерименті закінчувалася. Протягом наступних 20 років психологи проводили спостереження за своїми підопічними, відстежуючи їхній прогрес у дорослому віці.

Нові "виміри" було зроблено в 1999 - 2003 роках: вчені опитали більше семисот своїх випробовуваних. Тепер психологів цікавив їхній невротичний стан, ступінь екстровертності, відкритості, приємності та сумлінності.

"В результаті дослідження ми змогли порівняти сприйняття однолітків, а також самосприйняття в дитинстві з особистісними рисами учасників дослідження в дорослому житті, - пояснює Мартін-Стор. – І виявилося, що оцінки однолітків набагато тісніше пов'язані з тим, які риси проявляються в людини в зрілому віці, ніж те, як оцінювали себе в дитинстві самі учасники дослідження".

За словами дослідниці, такі результати цілком зрозумілі та очікувані. Справа в тому, що діти спілкуються зі своїми однолітками протягом цілого дня, при цьому агресивність і приємність мають для них велике значення".

В результаті психологи виявили певні закономірності. Діти, які в школі сприймали себе соціально ізольованими, у дорослому житті стають не надто сумлінними. У той же час діти, яких однолітки сприймають соціально ізольованими, виростаючи, демонструють більш низький рівень екстровертності.

Разом з тим, "приємність", яку помічали в своїх однолітках діти, у дорослому житті перетворювалася у вищий рівень поступливості та сумлінності, в нижчій схильності до неврозу в порівнянні з тими, хто в дитинстві сам вважав себе симпатичним.

Джерело: http://www.newsru.com

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.