У Чехії руйнуватимуть стереотипи про українців за допомогою казок Автор: lesya · Опубліковано: 26.09.2012 18:15 · Розділ: Суспільство

Нещодавно у Чехії вийшла книга, яка, за словами видавців, повинна зламати стереотипи про українців, які протягом тривалого часу вироблялися в головах чехів. Книга вийшла під назвою "Україно, давай, Україно!". Повідомляється, що нову антологію українських оповідань і казок з метою кращого ознайомлення з українською культурою випустило Брненське видавництво "Вітряки" (Větrné mlýny). Збірка об’єднує 55 розповідей, написаних 44 сучасними авторами.

За окремими даними, всі тексти, які увійшли до книги, були написані в 90-ті роки. Видавець антології Петро Мінаржік переконаний, що строкатість жанру і талановитий виклад книги допоможе чехам зламати стереотипи про українців, які досі панують в чеському суспільстві. "Саме тепер настав час перестати сприймати українців як робітників та прибиральниць і почати ставитися до них з повагою, на яку вони заслуговують", - говорить Мінаржік.

Нагадаємо, що вихід книги є особливо актуальним у контексті кампанії по захисту українських жінок. Власне, у рамках цієї компанії і було випущено відеоролик, в якому також ідеться про українців. Відеоролик, який вийшов навесні, оповідає про важкі будні жінки-заробітчанки, яка виїхала на заробітки в Чехію.

Сюжет збудовано наступним чином: молодий чоловік лає прибиральницю, за те, що вона, мовляв, неправильно поскладала папери на його столі, отож тепер він не встигає виконати завдання з математики. Українка, не мовлячи й слова, бере олівець і виконує завдання. Виявляється, жінка протягом довгих восьми років викладала математику в одній з гімназій Львова. "Чехи, чи знаєте ви, хто наводить порядок у вашому домі?", - цим запитанням завершується сюжет.

І поки в Чехії ведуть боротьбу за права українських жінок, на Україні знижується кількість кар'єристів. В результаті проведеного опитування виявилося, що більшість українців сприймають сформовану кар'єру як подарунок долі. Лише для третини українців кар’єра є найбільш пріоритетною цінністю, для 53% респондентів вдала кар'єра є подарунком долі, а не чимось запланованим і очікуваним, 8% опитаних кар’єра взагалі не цікавить.

Разом з цим українці недолюблюють кар’єристів. 7% опитаних українців їм просто заздрять, 45% респондентів сприймають кар'єриста як "людину, яка прагне зробити кар'єру за будь-яку ціну, не рахуючись з інтересами інших людей". Дослідження проводилося на основі результатів опитування 1723 респондентів.

Джерело: http://ru.tsn.ua http://www.mignews.com

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.