В Інтернеті з'явився перший в світі атлас головного мозку Автор: lesya · Опубліковано: 26.09.2012 16:09 · Розділ: Наука

Карта головного мозку (фото з vse-pro-geny.ru)
Карта головного мозку (фото з vse-pro-geny.ru)

Чи не найзагадковішим органом людського організму є мозок. Вчені століттями намагаються розгадати таємниці головного мозку, які, з одного боку, ваблять своєю нерозгаданістю, а з іншого відлякують глибиною та незвіданістю. Та як би там не було, вчені знову й знову намагаються поставити крапку у вивченні цього життєво важливого органу, роблячи невеликі кроки на шляху до своєї мети.

Вчені Алленівського інституту досліджень головного мозку в Сіетлі не стали винятком – нещодавно вони склали вельми незвичайну карту - атлас головного мозку людини. Створену карту дослідники виклали в Інтернет. В основі атласу – дані, отримані в ході вивчення головного мозку двох померлих чоловіків та однієї півкулі мозку ще одного чоловіка. Вчені висловили намір в недалекому майбутньому детально «розібрати» мозок жінки.

За словами професора Сета Гранта з Единбурзького університету, створений нещодавно атлас дозволяє вперше в історії науки накласти людський геном на мозок. На даний час вчені вже встигли записати дані про активність 20 000 генів, повідомляє The Daily Mail. Дослідники переконані, що атлас дозволить краще зрозуміти принципи роботи мозку людей, а також дасть можливість зрозуміти та вивчити зв'язки між мозком і геномом. Окрім того, дослідження можна вважати величезним проривом на шляху до освоєння та розуміння процесів діяльності сірої речовини.

«Людський мозок є найскладнішою структурою, відомою коли-небудь людям, і однією з основних проблем сучасної біології, яка намагається зрозуміти, як він сформований та влаштований, - говорить професор Сет Грант – Наше дослідження та розроблений нами атлас дозволяє зрозуміти, як генетичні порушення можуть впливати на захворювання головного мозку.

До речі, ідея створення мозкового атласу належить аж ніяк не вченим. Вона зародилася в голові одного із засновників Microsoft Пола Аллена. Власне, він і виклав за неї сотні мільйонів доларів. А допомагала мільярдерові наукова група під керівництвом трьох нобелівських лауреатів.

Нагадаємо також, що Полу Аллену вдалося подолати рак четвертого ступеня. Тепер чоловік понад усе хоче вирвати медицину з первісного стану, коли лікарі часто лікують хворих, навіть не намагаючись зрозуміти глибинні процеси, які відбуваються в людському організмі. До речі, більше половини свого 15-мільярдного статку Аллен після своєї смерті залишить створеному ним інституту.

Джерело: http://kp.ru/

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.