Історики розповіли про реальний прототип Джеймса Бонда Автор: lesya · Опубліковано: 26.09.2012 13:06 · Розділ: Цікаві факти

Нещодавно у Британії вийшла книга з промовистою назвою "Білий кролик Черчілля: Справжня історія реального Джеймса Бонда". У ній, як видно із назви, піде мова про «реальний» прототип героя серії кінофільмів про легендарного Джеймса Бонда.

Так, британський історик Софі Джексон (Sophie Jackson) випустила книгу про "реальний" прототип Джеймса Бонда. Ним, за словами дослідниці, був секретний агент Едвард Йео-Томасі на прізвисько "Білий кролик", який служив у контррозвідці під час Другої Світової війни. Про це повідомляє The Daily Telegraph. Книга Джексон отримала назву "Білий кролик Черчілля: Справжня історія реального Джеймса Бонда" (Churchill's White Rabbit: The True Story of a Real-Life James Bond). Дослідниця з’ясувала, що письменник Ян Флемінг, який і створив Бонда, був добре ознайомлений з біографією Йео-Томаса, який неодноразово проявляв себе під час війни як безстрашний і талановитий розвідник та одного разу навіть втік з концентраційного табору Бухенвальд.

Сам Флемінг, як і Йео-Томас, служив у розвідці, але в іншому підрозділі.

Вперше зв'язок між ними Джексон помітила після того, як знайшла в архіві доповідну записку, датовану 1945 роком, у якій Флемінг описав обставини втечі Йео-Томаса з фашистського полону.

За словами Джексон, Йео-Томас, як і Джеймс Бонд, користувався шаленим успіхом у представниць прекрасної статі. Саме йому вдалося залишитися живим після кількох вельми складних операцій. Дослідниця з’ясувала, що "Білого кролика" тричі висаджували з парашутом на території окупованої Франції - про одну з таких висадок Йео-Томас особисто звітував Уїнстону Черчіллю.

На доказ своєї правоти Джексон приводить ще один конкретний епізод з біографії Йео-Томаса. Одного разу британський секретний агент цілком випадково опинився за одним столом у вагоні-ресторані з шефом ліонського відділення гестапо Клаусом Барб'є. Йео-Томас тоді ще не перебував у розшуку, отож він зумів з легкістю зав'язати з німцем бесіду, прикинувшись палким прихильником окупаційних сил. Схожий епізод обігрується у фільмі "Із Росії з любов'ю", де Джеймс Бонд обідає в "Східному експресі" з ворожим агентом, видаючи себе за його союзника.

Зауважимо також, що Едвард Йео-Томас далеко не перший з усіх можливих прототипів Бонда. Головним серед можливих прообразів агента 007 дослідники продовжують вважати самого Яна Флемінга, який наділив героя власним військовим званням, родом служби, зростом, кольором очей, стрижкою, пристрастю до кави, сигарет, яєчні та сорочок з короткими рукавами, передавши Бонду й основні риси свого характеру.

Джерело: http://lenta.ru/

Інші новини розділу