Комп'ютер навчать визначати емоційний стан людини за положенням та формою губ Автор: lesya · Опубліковано: 25.09.2012 13:40 · Розділ: Нові технології

Вчені з Міжнародного університету Маніпал (Manipal International University) в Малайзії на чолі з Картігаяном Матукераппеном (Karthigayan Muthukaruppan) на даний час займаються розробкою програми, яка б навчила комп'ютер визначати емоційний стан людини, інтерпретуючи рухи, форму та положення губ співрозмовника. За словами експертів, така система може стати ще одним кроком на шляху до створення нових способів взаємодії людини з комп'ютерами, що, у свою чергу, дозволить інвалідам чи людям з обмеженими можливостями більш ефективно використовувати спеціалізовані пристрої комп'ютерних комунікацій на зразок мовних аналізаторів та синтезаторів.

В основі програми лежатимуть генетичні алгоритми, які будуть здатні вносити в себе зміни по ходу їхнього навчання і самонавчання. Саме завдяки цій здатності програми такого типу з проходженням часу починають виконувати свої завдання все краще і краще, тобто самоудосконалюються. В процесі розробки програми вчені використовували фотографії людей різних націй та народностей, які знаходилися під впливом найпоширеніших людських емоцій - щастя, суму, страху, гніву, відрази та подиву.

Форма губ розповість про настрій
Форма губ розповість про настрій

Розробники навчили програму розпізнавати верхню та нижню губу людини як окремі області, а це дає можливість повнішого та ширшого аналізу форми губ людини в той момент, коли вона перебуває в тому чи іншому емоційному стані. Після певного курсу навчання програма може з великим відсотком вірогідності розпізнати сім основних емоційних станів людини - шість, перерахованих вище, та нейтральний емоційний стан.

Що ж стосується визначення більш складних емоційних станів, які поєднують в собі декілька основних емоцій, приміром, радісне здивування чи гнів з огидою, то з цим у програми поки що справи йдуть не дуже добре.

Та попри це дослідники висловили готовність провести певну модернізацію вже реалізованих алгоритмів та додаткове навчання програми, після чого її штучний інтелект успішно справлятиметься з визначенням абсолютно будь-якого, навіть найбільш складного емоційного стану людини, спостерігаючи лише за її губами.

До речі, це вже не перша розробка в даній галузі. Трохи раніше вчені з Массачусетського технологічного інституту навчили комп’ютер відрізняти щиру людську посмішку від нещирої.

В основі роботи нової системи знаходяться дані, зібрані фахівцями лабораторії Media Lab. Учасників експерименту попросили заповнити спеціальну онлайн-форму, яка повинна була викликати у людей різні емоції, від почуття глибокого розчарування та до почуття крайнього захоплення. Учасників експерименту при цьому знімали на відео.

В результаті вчені виявили, що між посмішками, викликаними різними почуттями та емоціями, існують певні відмінності, які іноді неможливо помітити неозброєним оком. Однак всі ці відмінності помічає комп'ютер зі спеціальним програмним забезпеченням, який навіть вирахував інтенсивність тієї емоції, що викликала появу посмішки у людини.

Джерело: http://www.dailytechinfo.org

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.